Kuchyň dělá člověka

01. března
Kuchyň dělá člověka

Nejsou to jen šaty, co dělají člověka. U nás v Potten & Pannen – Staněk věříme, že nejen oblečení odráží to, jací jste, ale stejným způsobem o vás vypovídá i vybavení vaší kuchyně a to, jakým způsobem vaříte.

Ať už zeleninu krájíte s razantností cholerika, melancholicky vzpomínáte na dorty od babičky, do každého svého jídla vkládáte jako tajnou ingredienci lásku s porcí smíchu navíc jako sangvinik, či servírujete své výtvory s nezlomným klidem flegmatika, u nás najdete ty nejlepší produkty stvořené jak pro vaši kuchyň, tak pro vás. 
 

SANGVINIK

Milují nadsázku a život. A když jde o čas strávený vařením, jejich kulinářské motto je: „Kuchyně s nadhledem“. Ani recepty proto neberou příliš vážně, koneckonců, je to jen doporučení! 

Pravděpodobnost, že by vařili stále dokola totéž, striktně se drželi receptu a pečlivě odměřovali tekutiny na mililitry je opravdu minimální. Možná proto na někoho mohou působit poněkud lehkovážně, ale zdání klame.

Mnohem větší zábava, lepší než jasně daná pravidla, je pro sangvinika improvizace. A tak svým hravým, trochu bláznivým až lehkovážným přístupem, který jde ruku v ruce se zkušenostmi v oblasti gastronomie, ohromují a nadšeně vítají hosty, kdykoli je to možné. Ti si mohou poručit téměř cokoli, protože sangvinici milují výzvy.

Jaké pokrmy uspokojí chuťové pohárky sangviniků?

Jaké pokrmy uspokojí chuťové pohárky sangviniků?

Co by sangvinikům nemělo v kuchyni chybět:

MELANCHOLIK

 Nikdy není nevhodná chvíle na sladké jídlo. A když je řeč o sladkém, není většího odborníka, než je právě melancholik. Jsou to totiž právě oni, kdo v kuchyni zažívají opravdové Dolce Vita. Pokud jim něco skutečně zvedne náladu, je to našlehaný dortík s kopcem šlehačky.

Tito nostalgičtí přemýšlivci milují vzpomínky, proto vždy pookřejí u jídla, které mají spojené se svým dětstvím nebo příjemnými zážitky. Většinou to jsou introverti, ale zároveň milují společnost lidí, které znají a mají rádi; a těm s láskou vaří a pečou. 

Melancholici jen málokdy něco zkazí, už jen proto, že jsou velmi pečliví a snaživí. S neochvějnou logikou a analytickým myšlením zkoumají receptury a ty následně vybrousí do naprosté dokonalosti.

JAKÉ POKRMY USPOKOJÍ CHUŤOVÉ POHÁRKY Melancholiků?

JAKÉ POKRMY USPOKOJÍ CHUŤOVÉ POHÁRKY Melancholiků?

CO BY Melancholikům NEMĚLO v KUCHYNI chybět:

CHOLERIK

Rychle a zběsile aneb adrenalinu a černého humoru v kuchyni není nikdy dost, říkají si cholerici. Uspokojit je v kuchyni je ale těžší než babiččin recept na vanilkové rohlíčky. Jakmile se v ní jednou ocitnou, je nad slunce jasné, kdo je tam pánem. 

Jejich jídla mají fantazii, šťávu a většinou i pořádný říz!  

Hordy špinavého nádobí se před nimi třesou a tlačítko pro maximální výkon mixéru už poznalo patinu času. 

Zívají jen málokdy a nuda v jejich slovníku nemá místo, proto i zdánlivě obyčejné banánové smoothie dokážou pozvednout o úroveň výš. Jejich největší nepřítel je cokoliv, co v kuchyni hraje proti nim

JAKÉ POKRMY USPOKOJÍ CHUŤOVÉ POHÁRKY Choleriků?

JAKÉ POKRMY USPOKOJÍ CHUŤOVÉ POHÁRKY Choleriků?

CO BY Cholerikům NEMĚLO V KUCHYNI chybět:

FLEGMATIK

Navenek snad může jejich vystupování působit poněkud ležérně, ale zdání klame. V kuchyni se nenechají nikdy vycukat, ani když jsou pod tlakem horším než v papiňáku, a tak mnohé překvapí, jak akční umí v kuchyni být.

 Flegmatici jsou houževnatí, rychle si osvojují nové znalosti a rádi se učí.

Když už se jednou pustí do vaření, nenechají se rozhodit drobnými nezdary a výsledek svého snažení naservírují s ledovým klidem. Je na něj 100% spoleh a i ty nejsložitější receptury dodržují do posledního puntíku.

Pokud v obchodě natrefíte na zákazníka, který důkladně studuje a následně odškrtává nákupní seznam, je téměř jisté, že jste potkali flegmatika.

CO BY flegmatikům NEMĚLO V KUCHYNI chybět: