Objevte svůj temperament - cholerik

Objevte svůj temperament - cholerik

Rychle a zběsile aneb adrenalinu a černého humoru v kuchyni není nikdy dost, říkají si cholerici. Uspokojit je v kuchyni je ale těžší než babiččin recept na vanilkové rohlíčky. Jakmile se v ní jednou ocitnou, je nad slunce jasné, kdo je tam pánem.

Teď královnou jsem já!


Ne, cholerici o tom s vámi nebudou diskutovat, ale když na jejich podmínky přistoupíte, vyplatí se vám to. Nejlepší čas pro vyklizení pole a uvolnění místa králi nebo královně, která tam právě začíná vládnout. Jejich jídla mají fantazii, šťávu a většinou i pořádný říz!  

Zívají jen málokdy a nuda v jejich slovníku nemá místo, proto i zdánlivě obyčejné banánové smoothie dokážou pozvednout o úroveň výš. Jejich největší nepřítel je cokoliv, co v kuchyni hraje proti nim. 

Hordy špinavého nádobí se před nimi třesou a tlačítko pro maximální výkon mixéru už poznalo patinu času. Jejich banánové smoothie s arašídovým máslem je přesně to pravé ořechové nejen pro ně, ale i všechny dobře či hůře utajené drsňáky.

Banánové smoothie s arašídovým máslem

Smoothie nebo koktejl? Zamilujete si ho pod jakýmkoli názvem. Klidně mu říkejte, jak chcete, jen pamatujte na to, že se jedná o nápoj prudce návykový a jedna sklenka nikdy nestačí...

Ingredience a postup

  • 2 lžíce arašídového másla
  • 1 střední, nejlépe zmrazený banán
  • 6 lžic hustého jogurtu (holandský, řecký, skyr)
  • ½ hrnku mléka (kravské, ovesné, mandlové…)
  • ¼ lžičky mleté skořice
  • 8 kostek ledu

  1. Nečekaně senzační chuti dosáhnete, když si banán předem oloupete, nakrájíte na kousky a zamrazíte
  2. Pak jej se všemi dalšími ingrediencemi vložte do mixéru a rozmixujte dohladka. 
  3. Samozřejmě také můžete použít čerstvé ovoce.

Tip: K banánu můžete přidat i kousky manga, broskví, jahod, avokáda nebo ananasu. A protein se taky hodí; stačí přihodit pár chia nebo konopných semínek.

Další recepty pro choleriky

Další recepty pro choleriky

Doporučené a související produkty