Losos a zelenina s pestem podle Jamieho Olivera

28. července 2022
Losos a zelenina s pestem podle Jamieho Olivera
Což takhle dát si rybu? Losos smažený na pánvi je jednoduchý a rychlý způsob, jak rybu do jídelníčku dostat. Děti Jamieho Olivera tohle jídlo milují!
 

Počet porcí: 4

Příprava: 30 min

Nutriční hodnota: 473 kcal, 24,2 g tuků (6,8 g nasycených), 36,3 g bílkovin, 27,6 g sacharidů, 5 g cukrů, 0,59 g soli, 6,2 g vlákniny

 

Losos a zelenina s pestem podle Jamieho Olivera

Přinášíme další recept ze seriálu jedinečných receptů podle Jamieho Olivera, vzniklých pro kuchařku, spojenou s limitovanou edicí tyčového mixéru bamix® v designu navrženém tímto slavným britským kuchařem.

Jamie Oliver o spolupráci s bamixem® říká: 

Jsem nadšený, že můžu spolupracovat se značkou bamix® a pomoci lidem rychle připravit úžasná jídla zcela od nuly. Tento geniální vynález je opravdový pomocník, kterého si budete chtít nechat a je vyrobený tak, aby vydržel navěky. Svůj mixér bamix® mám doma v kuchyni vždy při ruce a používám ho na spoustu různých věcí, např. na výrobu salsy, dresinku, voňavé kari pasty nebo pesta. Je to úžasný nástroj pro rychlou přípravu čerstvého jídla plného chutí, a to s minimální námahou. Je to jiná liga!“

Ingredience

 • 600 g nových brambor
 • 200 g jemných zelených fazolek
 • 200 g brokolice
 • 4 ks á 120 g filetů z lososa – bez šupin, vykostěné a z udržitelných zdrojů
 • olivový olej

Pesto

 • 2 citrony
 • 1 malý stroužek česneku
 • 50 g čerstvé bazalky
 • 25 g piniových oříšků
 • 15 g sýru parmezán
 • extra panenský olivový olej

Postup

1. Nejprve si připravte pesto – oloupejte česnek a polovinu přidejte do nádoby s piniovými oříšky. Přidejte otrhané lístky bazalky a vše jemně nasekejte pomocí multifunkčního nože.

2. Přidejte 2 až 3 lžíce extra panenského olivového oleje (potřebujete jen tolik, aby směs dostala mazlavou konzistenci), poté vmíchejte jemně nastrouhaný parmazán. Směs ještě jednou zamixujte, poté rozpulte citron a přidejte na chuť citronovou šťávu a špetku černého pepře.

3. Očistěte brambory a okrájejte fazolky a brokolici. Brambory vařte ve velkém hrnci ve vroucí osolené vodě po dobu 15 minut, nebo dokud nebudou měkké, a na posledních 5 minut přidejte fazolky a brokolici.

4. Mezitím si na plotně rozpalte velkou nepřilnavou pánev na vysokou teplotu. Filety z lososa potřete ze všech stran olivovým olejem a ochuťte solí a pepřem. Položte do rozpálené pánve kůží dolů, snižte na střední teplotu a smažte 4 minuty, dokud kůže není zlatá a křupavá.

5. Filety otočte, smažte další 2-3 minuty, nebo dokud nebudou zcela propečené. Sundejte pánev z horké plotny, nechte 30 sekund odpočinout, poté přidejte citronovou šťávu a pánví zatřeste.


6. Vylijte vodu ze zeleniny a poté ji nasypte do velké misky. Přidejte pesto a promíchejte. Rozdělte lososa a zeleninu na jednotlivé talíře, pokapejte je šťávou z pánve. Nakonec nakrájejte citron na měsíčky na pokapání ještě na talíři a servírujte.


Související a doporučené produkty