Ťuk, ťuk, ťuk, to jsme my, Vánoce

Ťuk, ťuk, ťuk, to jsme my, Vánoce
Ježíšek od nás udělá radost každému obdarovanému, protože vše pro vás vybíráme srdcem.

Pro někoho nastává čas těšení, pro jiného děšení. Co pěkného nadělit mamince, babičce, manželce či přítelkyni nebo kamarádce? A co by udělalo radost tátovi, dědovi, manželovi nebo kámošovi? To jsou zásadní otázky nastávajících dnů, na které je dost často těžké nalézt odpovědi. A do Vánoc už mnoho dní nezbývá...

4 x recept na vánoční cukroví

Dárky pro radost, užitek i potěšení

Dárky od nás spolehlivě potěší srdce nejen vášnivého kuchaře či milovníka nových trendů v kuchyni, ale také ty, kteří zkrátka milují hezké věci, ctitele designu a všechny, kteří si potrpí na kvalitu.

Pokusili jsme se přijít se svou troškou inspirace do mlýna a budeme se těšit, že naše rady padnou na úrodnou půdu. A aby se vám lépe přemýšlelo, posilněte se čokoládovými truffles, které si můžete připravit podle receptu zde, a nebo si relaxačně nejdříve upečte vánoční perníčky podle receptu SugarMAMA alias Dašky Malé. Pokud adventní čas už pokročil, najdete u nás i recept na sváteční štolu a vánoční rumové kuličky s pekany a pistáciemi, oboje od cukrářského mága Josefa Maršálka.

Hřejivá atmosféra Vánoc

Pokud hledáte milý dárek, který zaručeně navodí vánoční atmosféru, pak letošní vánoční kolekce firmy Rosenthal bude to pravé. Autorkou je i letos česká výtvarnice Renáta Fučíková, která tentokrát pro dekorování kolekce využila motiv obdarovávání, a to nejen blízkých a kamarádů, ale také kolem nás žijících zvířátek. Klasikou, kterou u nás opět najdete, je velký houpací koník z Villeroy & Boch Winter Collage Accessoires. Ten společně s dalšími drobnostmi třeba v podobě Cukrových lízátek, závěsné novinky z kolekce Nostalgic Ornaments nebo nové, opravdu velké porcelánové figurky Louskáčka nenechá nikoho na pochybách, že váš domov je na Vánoce dokonale připraven. Milovníky prémiového porcelánu určitě nezarmoutíte vánoční sadou pro dva La Boule Toy´s Delight, kterou můžete složit do tvaru vánoční koule, letošní novinkou, která ji dokonale doplňuje, jsou pak stylové sklenice na víno ze stejné kolekce.

Pro geeky i klasiky

Obdivujete moderní technologie? Pak novinky chytré květináče Véritable mohou být dalším přírůstkem vaší smart domácnosti. Letošní praktické novinky od této firmy zase potěší ty, kteří již štastnými majiteli chytrých domácích zahrádek jsou. Bábovku jako od babičky upečete vždy ve formách Nordic Ware, šťavnatá svíčková jako od maminky se rozhodně povede v litinových hrncích Staub a pokud je vaše přítelkyně či přítel blázen do pečení, tak formami na chleba, quiche a koláče od Emile Henry nemůžete šlápnout vedle, o kuchyňském robotu Kitchen Aid, který se dědí po generace, ani nemluvě. Novinkou roku 2021 pro všechny pekařské a kulinární nadšence vůbec pak je Bamix Christmas Box, tyčový mixér se špičkovou doplňkovou výbavou včetně vykrajovátek na vánoční cukroví a kuchyňský robot KitchenAid rovnou vybavený i tvořítky na cukroví – Bundlecookieer.

Pro designové požitkáře

I letos v obchodech Potten & Pannen-Staněk najdete designové spotřebiče italské firmy Smeg, v nových barvách, mezi kterými objevíte nepřekonatelné dárky pro všechny obdivovatele čistého designu a požitkáře, třeba pro milovníky kávy nebo ty, kteří holdují čerstvě vymačkané šťávě nejen po ránu. Každého čajomilce skutečně potěší vánoční čajová směs limitované edice Kusmi Tea Tsarevna, v krásně zdobené plechové dóze ve stylu tzv. zlatých 20. let minulého století. A pokud si pospíšíte, možná na vás zbude i vánoční Kusmi kalendář, obsahující 24 překvapení, v podobě prémiových Kusmi produktů. Ty, kteří obdivují moderní design, dozajista osloví svěží kolekce Linear Mason Cash v podobě kameninového nádobí a doplňků do kuchyně v barvě modré nebo bílé. Barevné vázy z kusově limitované, výroční edice Rosenthal Sixty & Twelve jsou opravdu jedinečným kouskem, autorským dílem, kterých je celosvětově vytvořeno jen 60 kusů od dané barvy. Budou nejen krásným překvapením, ale i trvalou hodnotou se sběratelským potenciálem.


Okořeňte si život – nové vůně i barvy

Stále u nás najdete oblíbené Peugeot mlýnky na koření v neobvyklém provedení – olivové dřevo nebo grafitová lazura. Letošní novinkou Peugeot jsou však roztomilé, jen 10 cm vysoké, barevné mlýnky na sůl a pepř Bistrorama, které roztančí barvy v každé kuchyni. Letos do nich u nás nakoupíte i pravé kampotské pepře z La Plantation, speciálně balené pro Potten & Pannen-Staněk Premium Gourmet. K Vánocům neodmyslitelně patří teplé světlo blikotajících svíček, a tak pro vás mohou být zajímavým tipem na dárek i jemné a decentní vonné svíce a aromadifuzéry španělského výrobce Cereria Molla, v černém nebo krémovém provedení, které si můžete přijít očichat do našich kamenných prodejen anebo se nechat inspirovat popisem vůně u nás na e-shopu. A když jsme u těch vůní, naše letošní novinka – organické medy Verde Miel nejen nadpozemsky chutnají, ale také nádherně voní po Středomoří, bylinkách a také pomerančových květech. I medy můžete na všech našich prodejnách ochutnat a prozkoumat všechny jejich chutě i vůně vlastními smysly.

Láska sdílená i rozdávaná

Každého řidiče, bez ohledu na po to, zda je to muž či žena, pak potěší designově neotřelé, kovové a malému šperku podobné aromadifuzéry do auta, v sadě včetně náplní, od špičkové parfemářské francouzské značky Maison Berger Paris. V roce 2020 portfolio značek Potten & Pannen-Staněk rozšířily výrobky nesoucí jméno mistra asijské kuchyně, špičkového kuchaře a propagátora asijské kultury jménem  Ken Hom. Hledáte-li tedy dárek pro milovníka asijské kuchyně, nemůžete v tomto případě šlápnout vedle. Stejně tak uděláte radost všem outdoorovým nadšencům a milovníkům pobytu v přírodě letošní novinkou značky Opinel, speciálním kouskem z limitované edice Escapade, vytvořené francouzským uměleckým tatérem.

Luxus – extravagantní i decentní


Sháníte přepychový dárek pro své blízké, kteří kralují v kuchyni? Pak by vám neměly uniknout měděné hrnce a pánve Mauviel nebo designové spotřebiče Smeg kolekce Sicily is my love od návrhářského dua Dolce & Gabbana. Milovníky květinových vzorů dokonale uspokojí kolekce kostního porcelánu Rosenthal Brillance Fleurs de Alpes nebo dárkové hrnky Květinová abeceda. Náročné uživatele porcelánu nezklamou ani kolekce Villeroy & Boch Manufacture Rock a Manufacture Rock Blanc, letos rozšířené o Manufacture Rock Granit, moderní klasika MetroChic, květinové Amazonia a letošní novinka Avarua nebo nové kousky v kolekci La Boule v béžových tónech.

A protože i my jsme srdcaři a neděláme kompromisy, můžete si být jisti, že Ježíšek od nás udělá radost každému obdarovanému.

Doporučené a související produkty