Jarní radosti pro tělo i duši aneb pojďme zdraví naproti

Jarní radosti pro tělo i duši aneb pojďme zdraví naproti
Za chvíli to příjde – jedno z nejkrásnějších období v roce. Období, kdy se všechno rozsvítí, prohřeje a kdy je perfektní čas pro nové začátky. Můžete objevovat nové chutě, zkoušet nové postupy a otevřít se novým zážitkům. 

Rozjařte se

Veselý člověk oplývá magickou energií, která umí být doslova nakažlivá. Dobrá nálada se ale nerozdává, tu je třeba si namixovat. Blendery alias kuchyňské mixéry Kitchen Aid jsou skvělým startem, protože vám udělají radost hned několikrát. Za prvé svým tradičním lehce retro designem, za druhé prvotřídním výkonem a za třetí svou multifunkčností. V mixéru Kitchen Aid Artisan K400 připravíte jak ovocné a zeleninové vitamínové bomby, které vám dobijí baterky, tak vám pomůže bleskově vyrobit přesnídávku pro děti nebo mléčný koktejl. A nakonec ta největší pecka - Pro Line mixér Power Plus, který mezi blendery nemá konkurenci. Motor o výkonu 3,5 koňských sil rozemele úplně všechno včetně ořechů i ledu a je perfektní pro každého, kdo žije tak trochu ve shonu, ale přesto si chce dopřát rychlé a přitom zdravé jídlo v podobě polévky, smoothie nebo džusu.

Pro vyznavače moderního designu jsou výzvou špičkové stolní mixéry s integrovanou váhou Zwilling Enfinigy Pro. Tento designový fešák v černém nebo stříbrném provedení, se silným a velice tichým motorem ale zato nízkou spotřebou (1200 W) bude slušet všem moderním interiérům. Navíc vykouzlí až 16 500 otáček za minutu, má zcela intuitivní ovládání a 7 přednastavených programů.

Mixéry jsou pro jarní rozjaření jako stvoření. Pusťte se do mixování, ať to má šťávu!

Rozkveťte

Jarní očista ještě nikdy nechutnala tak příjemně. Objevujte blahodárné účinky čajů Kusmi Tea a jakmile ucítíte na jazyku první lahodný doušek a tělo prostoupí hřejivé teplo, otevřete se jako květina. Začněte s Kusmi Tea BB Detox, zelený čaj, který pečuje o zdraví a krásu pleti. Můžete jej obměnit i s Kusmi Tea Blue Detox z řady Wellnes s teleportačními účinky. Úžasná směs zeleného čaje, maté a rooibosu s podmanivými tóny ananasu vás v mžiku oka přesune na slunnou karibskou pláž. Vyzkoušet můžete i 28 denní čajový rituál, kterým posílíte svou imunitu. Obranyschopnost svého organismu nabudíte pomocí 4týdenní kúry vitamínem C, během které si dopřejete lahodný, organický zelený čaj Sencha s plody aceroly a příchutí pomeranče.

Pro chvíle s puncem výjimečnosti pak vyzkoušejte i bílý čaj Kusmi Tea Alain Ducasse s jemnými tóny malin a růží. Lístky tohoto čistého čaje jsou sbírány ručně pouze jednou v roce, a to právě během jara.

Splyňte s přírodou

Ve chvílích, kdy toužíme po změně, obracíme se k přírodě. Vždyť právě samo obrození vychází přímo od našich kořenů. Úžasným návratem do minulosti a hledáním staronových postupů jsou třeba keramické hrnce od Emile Henry. Keramika je tu s námi od nepaměti a to, že nás provází životem po mnoho generací, má svůj důvod. Emile Henry zapékací mísy, hrnce s poklicí, oválné pekáče, pečicí formy na klasický bochník či bagetky nebo třeba ikonický Emile Henry tajine představují úžasně poctivé, ručně vyrobené dílo s úctou k historii a zároveň moderní řešení pro každou domácnost. Naprosto vás ohromí tím, jak jsou odlehčené. Navíc revoluční technologie daly vzniknout nádobí, které je sice z keramiky, ale můžete jej použít i na všechny typy ohřevu (kromě indukce), do mikrovlné i klasické trouby.

Emile Henry, ultime, zapékací místa, pepřová

Zahřejte se

Litinové hrnce Staub se snadno zahřejí, není tedy potřeba plotnu udržovat dlouho na vysoké teplotě. Jídlo v nich zůstává teplé po velmi dlouhou dobu, navíc jsou krásné a můžete v nich rovnou servírovat. Smalt je extrémně odolný proti poškrábání a nepřebírá chutě jídla. Je to zkrátka takový ten věčný hrnec, který se v rodinách předává z generace na generaci.

Okořeňte si život

Věděli jste, že pepř podporuje trávení, zrychluje metabolismus a stimuluje spalování tuků? Není lepšího koření, které by vám pomohlo s jarní očistou a které by se postaralo o detoxikaci organismu. Mrkněte na naši nabídku kampotských pepřů a dalších dochucovadel. Pepř ale nepotřebujete jen při vaření, je důležitý i pro dochucení už hotových jídel na stole. A tady je dost důležité i to, jaký způsob jeho podání zvolíte. S elegantními mlýnky značky Peugeot je to trefa do černého. Určitě si mezi nimi vyberte design, který vám bude sedět. Budou to ryze moderní mlýnky řady Line v trendy karbonové úpravě, tradiční, dřevěné mlýnky Peugeot Paris v netradiční modré či jeho elektrická varianta v elegantním černém lesku? A co třeba designové mlýnky Peugeot Madras, vyrobené z olivového dřeva v kombinaci s nerezí? Nebo možná že právě malý mlýnek Bistrorama, barevný kousek Francie domů i na cesty, bude pro vás tím pravým? Na mlecí mechanismus všech mlýnků Peugeot máte vždy doživotní záruku, takže všechny mlýnky Peugeot nejsou jenom sezónní záležitost, ale srdcovka na kus života.

Zvažte to!

Jarní čas je spojen i s touhou po odlehčeném jídelníčku. Když už pomocí pepře spálíte přebytečné tuky, nezkažte si to přemírou mouky nebo cukru. Precizně provedené digitální váhy řady Zwilling Enfinigy jsou k tomu jako stvořené. Jsou dobíjecí, takže se u nich nedočkáte nemilého překvapení, když chcete začít péct a zrovna dojdou baterky…Náš typ na mrkvové bábovky pro dobrou náladu najdete na našem blogu. A pokud jste dostali chuť na něco dobrého, ale nechcete si kupovat váhu, naše 3 typy na zdravé mlsání najdete tady.

Související a doporučené produkty