Pitný režim jako základ pevného zdraví

Pitný režim jako základ pevného zdraví
20% vody přijmeme z jídla. Zbytek musíme vypít. Jak dodržet pitný režim v práci i na cestách?

Dodržování pitného režimu

O tom, že je dodržování pitného režimu důležité, slyšíte ze všech stran. Voda v našem těle hraje důležitou roli – pomáhá trávení, vstřebávání důležitých látek a naopak vylučování těch odpadních. Aby náš organismus správně fungoval, potřebuje denně cca 3-4 dcl vody na 10 kg živé váhy. Pokud tedy vážíte 70 kg, měli byste denně vypít 2,5l vody. U dětí by měl být příjem vody ještě vyšší, cca 4 dcl na 10 kg.

Pokud vás často bolí hlava, nemůžete se soustředit, býváte unavení, zpozorněte. Jedná se o první příznaky dehydratace. Nedostatek vody v těle můžete poznat i podle vysušené pokožky.

Pokud se bavíme o pitném režimu, snažte se minimalizovat slazené nápoje a myslete na to, že i jinak zdravé freshe z ovoce a zeleniny obsahují rychlé cukry s vysokým glykemickým indexem. Nejlepší tak je pít především čistou, neochucenou, neminerální vodu

Čistá voda. Doma i na cestách


Abyste získali kvalitní vodu, nemusíte tahat těžké balíky vod z obchodu. Nejen, že je takové řešení nepohodlné, ale navíc není ani ekonomické, ani ekologické. Ideální je pít klasickou kohoutkovou vodu, kterou před konzumací přefiltrujete, abyste minimalizovali případný obsah škodlivých těžkých kovů, pesticidů či chlóru. Nemusíte se bát, že procesem filtrace přijdete o cenné minerály, ty při použití kvalitních filtrů ve vodě zůstávají.


Možná namítnete, že s filtrační konvicí není problém mít kvalitní vodu doma po ruce, ale jak to řešit na cestách či v práci? Ani to už není problém. Nově najdete na trhu i přenosné filtrační láhve, které se hodí jak na běžné chození po městě, tak i na sport. Lahev BRITA Fill & Go Active je lehká, skladná a skvěle se hodí pro všechny aktivní lidi – ať už se chystáte na lekci jógy, či na túru do přírody, pitný režim máte vyřešený.

Malý rozměry, velký svou účinností

Přenosná lahev je vyrobena z velmi lehkého a navíc extrémně odolného materiálu, takže bez obav můžete lahev svěřit i dětem. Samozřejmostí je, že neobsahuje BPA ani jiné škodlivé látky. Praktičnost, díky které je lahev předurčena pro cestování, podtrhuje i šikovný úchyt.  

A jak to funguje, že i takto skladné, kompaktní lahve mají filtrační technologii? Odpověď je MicroDisc filtr, který i přes své malé rozměry dokonale přefiltruje vodu, ať jste kdekoliv. S jedním MicroDisc filtrem se můžete těšit až na 150 l chutné filtrované vody. Výhodou je i fakt, že filtry MicroDisc jsou stoprocentně přírodní, vyrobeny společností BRITA v Německu ze stlačeného přírodního uhlí z ořechových skořápek.

Aby pití bavilo i děti


Přimět děti k tomu, aby pili obyčejnou vodu, to je občas nadlidský úkol. Zkuste jim to tedy trochu zpříjemnit. Nejen, že je filtrovaná voda chutnější a bez zápachu, ale z krásné lahve se navíc pije lépe. U lahve BRITA Fill & Go Active, která je vhodná pro sport nebo právě děti, přijde vhod určitě, že je z odolného materiálu. Lahev je nerozbitelná.

Do města, do práce, na cvičení

Krásné filtrační lahve BRITA Fill & Go Vital díky prvotřídnímu designu zase skvěle poslouží na vycházky do města, do práce, ale také se hodí i na sport či do přírody. Na cestách jistě oceníte i praktické otvírání a zavírání jednou rukou.

Výrazné pastelové barvy navíc na první pohled zaujmou a můžete je kreativně kombinovat se svým outfitem.  Kdo totiž říká, že voda musí být nudná, v obyčejné plastové lahvi? Voda je základní stavební kámen našeho života a zaslouží si krásný designový obal.

Související a doporučené produkty