Brita - recyklace použitých filtrů a odpovědnost k životnímu prostředí

15. srpna 2023
Brita - recyklace použitých filtrů a odpovědnost k životnímu prostředí
Omezujeme používání jednorázových plastů a recyklujeme, přidejte se!
Brita - recyklace použitých filtrů a odpovědnost k životnímu prostředí

Recyklace produktů BRITA 

Od roku 1992 je možné všechny části vodních filtrů BRITA opakovaně využít a materiály je možné recyklovat. Uživatelé vodních filtrů BRITA pro domácnost mohou vrátit použité vodní filtry vybraným prodejcům - ti pak odevzdané filtry od zákazníků odešlou do výrobního závodu Brita k recyklaci prostřednictvím výhradního distributora pro ČR a SR společnost Potten & Pannen - Staněk.

BRITA si vytyčila cíl vytvořit ekologické standardy vývoje a výroby svých produktů tak, aby byly přátelské k životnímu prostředí. Tyto požadavky Brita bere v úvahu při posuzování využití stávajících zdrojů, vyloučení plýtvání a trvání na úplné recyklaci všech výrobků

Proces recyklace

Jak vypadá proces recyklace v Britě

  • Recyklační oddělení společnosti Brita rozdrtí použité vodní filtry a filtrační materiál oddělí od plastových částí.
  • Plastový materiál je předčištěn a poté rozemlet. Výsledný granulát je dodáván průmyslu na zpracování plastických hmot.
  • Aktivní uhlí a iontoměničová složka (obsah vodních filtrů) roztřídí na separační a regenerační lince.
  • Aktivní uhlí je vráceno výrobci, který provede jeho reaktivaci ve speciálním zařízení a poté je využíváno pro čištění odpadních vod. Iontoměničová složka filtrů zůstává ve společnosti BRITA kde je plně regenerována.
  • Závěrečné tepelné zpracování pak zabezpečí opětovnou hygienickou čistotu materiálu. Po skončení tohoto procesu iontoměnič opět splňuje všechny kvalitativní, funkční a hygienické požadavky jaké jsou očekávány v nových, čerstvě vyrobených filtrech. Toto je zaručeno striktními interními i externími kontrolami. Regenerovaný měnič iontů je pak znovu použit pro výrobu nových filtrů pro domácnost.

Použité fitrační patrony

Kam mohu jako zákazník poslat použité BRITA filtrační patrony k recyklaci

Společnost Potten & Pannen - Staněk, a.s., provozující internetový obchod www.pottenpannen.cz, se coby výhradní distributor výrobků značky Brita v České a Slovenské republice, rovněž zapojila do recyklačního programu. Použité filtry u nás můžete vrátit, poslat nám je poštou, nebo přinést na libovolnou prodejnu. Veškeré použité filtry následně přepravujeme do výrobních závodů Brita v Německu, kde jsou recyklovány, jak je popsáno výše.

Použité filtry můžete vrátit i na našich prodejnách,

Nebo je doručit poštou na naši adresu:

Hopi s.r.o.
Potten & Pannen – Staněk group, a.s., Hala H2
Zděbradská 74
251 01  Jažlovice Říčany  

Související a doporučené produkty