Jak se stát mistrem grilování

Jak se stát mistrem grilování
Grilování je pro české domácnosti stejnou společenskou událostí jako třeba koncert. A je jedno, jestli chystáte romantickou večeři na grilu pro vás dva, anebo opulentní grilovací párty s několika druhy masa, spoustou zeleniny, příloh a omáček pro rodinu a přátele. Vždycky musíte, stejně jako orchestr před vystoupením, nejprve důkladně vyladit všechny svoje nástroje a věnovat nejvíc času přípravě. 
Jestli toužíte po pochvalných ovacích za svoje grilovací entrée, inspirujte se od skutečných mistrů grilování.

Vylaďte nástroje k dokonalosti

Gril je sice alfou a omegou grilování, ale rozhodně jen s ním pro perfektní výsledek nevystačíte. Podívejte se, jak vybrat ten pravý gril, který pod vaší taktovkou bude doslova zpívat, a nezapomeňte i na chytré pomocníky, se kterými vám půjde grilování od ruky.

Vylaďte nástroje k dokonalosti

Předveďte sólo na ostří nože

Sólo na ostří nože

Bez ostrého a kvalitního nože si s porcováním masa prostě neporadíte. Tupý nůž je nejsnazší cesta, jak zničit i to nejlepší argentinské hovězí, a navíc se u krájení pořezat. Na přípravu grilování máme svoje nabroušené favority. 

Nechte zaznít všechny tóny chutí

Správně ochutit nejen maso, ale i omáčky a saláty, je při grilování polovina úspěchu. Dejte průchod své kreativitě a nebojte se vyzkoušet různé kombinace koření, bylinek i kvalitních olejů. 

Zahrajte na všechny tóny chutí

Rozehrajte grilovací symfonii

Rozehrajte grilovací symfonii

Uhlídat správnou teplotu grilu, dosáhnout požadovaného propečení masa, a zároveň uchovat křupavou kůrčičku jsou asi nejnáročnější úkoly, kterých se jako sólista u grilu musíte zhostit. Vyžaduje určité zkušenosti, které ale můžete snadno nahradit šikovným pomocníkem.

Naservírujte Grand finále

Jestliže chcete povýšit grilování na umění, zapomeňte na papírové tácky nebo plastové talíře. Strávili jste spoustu času nákupem surovin, jejich přípravou i samotným grilování, proto dopřejte svým hostům zážitek i při servírování. Pro servírování vyberte porcelán nebo keramiku, které budou perfektně ladit se stylem vaší grilovací párty nebo místu, kde ji pořádáte.

Naservírujte Grand finále

SOUVISEJÍCÍ A DOPORUČENÉ PRODUKTY