Grilovací speciál aneb jak vybrat pomůcky pro grilování

07. září 2022
Grilovací speciál aneb jak vybrat pomůcky pro grilování
Léto a grilování, to k sobě dokonale pasuje. Pokud to i vy chcete rozpálit jako sám Šéf, jste ve správných rukou. S grily a pomůckami z naší nabídky budete totiž hvězdy každé grilovačky.
Grilovací speciál aneb jak vybrat pomůcky pro grilování

Oheň je základ teplé kuchyně a na grilu tak připravíte skoro vše, na co si vzpomenete. Aby se však právě váš gril proměnil v malou zahradní kuchyni a obyčejné opékání masa jste povýšili na kulinářské hody, potřebujete krom kvalitních surovin především dobrý gril a slušné náčiní. Hodit se samozřejmě bude i pár doplňků, které v detailech dotvoří atmosféru pohody a neobyčejných chutí. I ten nejšťavnatější steak z argentinské svíčkové totiž ztratí svůj sexappeal, budete-li jej tahat holou rukou přímo z ohně.

Grilem to vše začíná


„Je jedno, jestli je gril na dřevo, nebo na plyn. Záleží na tom, jak jej obsluhujete“, říká český grilovací guru Zdeněk Pohlreich. Potřebujete mít dokonalou kontrolu nad teplotou i dobou přípravy svých pokrmů, stejně jako třeba nad přístupem vzduchu, a to s litinovým kotlíkem ze supermarketu dokážete jen obtížně. V Potten & Pannen – Staněk jsme pro vás připravili výběr zahradních grilů od renomovaných společností Weber a Rösle. A nemusíte na nich zrovna finančně vykrvácet. Například základní model Kettle od Weberu za necelých 5.000 Kč nabízí vše, co budete potřebovat. Jsou-li však vaše nároky nejvyšší a nesnesete kompromisy, máme řešení i pro vás. Jmenuje se Performer Deluxe Gourmet.

Grilovací pomůcky aneb Obracejte, krájejte a podávejte


Abyste si svou zahradní party užili naplno a bezpečně, zajeli jsme pro ty nejdokonalejší pomůcky do Německa, k mistrům od Röslea samozřejmě také do USA, kolébky barbecue, do firmy Weber.Začít doporučujeme startovacím grilovacím setem, v němž najdete  nejen grilovací základgrilovací kleště, obracečku a vidličku na maso, ale také 4 steakové nože, 2 kuchařské nože – santoku a na zeleninu a 2 skleněné dózy na marinování. Pokud vám bude tato kombinace málo, můžete ji doplnit třeba o speciální pinzetu nebo silikonový štětec, který snese i ten nejprudší žár nebo grilovací rukavice, ať už kožené nebo ze žáru odolné tkaniny.

Neobejdete se ani bez kvalitních nožů. Inspiraci najdete třeba v Pohlreich Selection. Sám Šéf pro vás vybral blok s noži Zwilling Professional „S“. Doplnit jej můžete i vidličkou, ostřejší a odolnější, než si dokážete představit.

Správná teplota je alfa a omega úspěchu


Přesné propečení steaku je základ úspěchu a kvalitní teploměr na maso je v tomto ohledu nepostradatelný pomocník. Pokud si nejste jisti, jak na který druh masa, vyřeší  to za vás grilovací novinka firmy Weber – Connect Smart Grilling HUB, která je kompatibilní se všemi grily. Malé řídící centrum je sondami, které jsou jeho součástí, propojené s grilem a grilovaným pokrmem a všechny informace o právě dosažené teplotě posílá do vašeho chytrého mobilu, samozřejmě i se sdělením, jak si na tom váš grilovaný pokrm stojí a kdy bude hotový.


I váš gril si zaslouží prvotřídní péči

Ta začíná zapálením dřevěného uhlí, pokračuje čištěním a odstraněním připečených kousků a končit může třeba správným uskladněním a zakrytím

Dochucením k dokonalosti

Ani to nejlepší maso nevynikne, posypete-li jej drceným pepřem ze sáčku. Zdeněk Polhreich nás naučil nedělat kompromisy a používat ty nejlepší ingredience. A tak se neváháme porozhlédnout po polovině světa, abychom vám nabídli to nejlepší. Nevěříte?

Začněme pepřem …

Podívejte se třeba na mlýnky na pepř  od francouzského Peugeotu. Dokonalý mechanismus je samozřejmostí, ale vy si můžete vybrat z mnoha exkluzivních druhů pepře. Je libo černý Kampot z Kambodži se sladkými květinovými tóny? Nebo madagaskarský bílý Sikara s jemnou mentolovou příchutí? A co třeba černý Voatsiperifery s nádechem citrusů, ovoce a květin? Vybrat si u nás můžete  i z několika výjimečných druhů soli.
Mlýnky na koření ještě nikdy nebyly tak svůdné.

… a nezapomeneme na extra virgin olivový olej …

Bio extra virgin olivový olej. Ten jsme pro vás přivezli přímo ze slunné Andalusie. V BIO extra panenském olivovém oleji Rincón de la Subbética  vás okouzlí výrazná vůně po zeleném ovoci, s lehounkým náznakem tymiánu, máty a rajského jablka a svěží ořechovou chutí s pikantně hořkým dozvukem,  typickým pro olivový olej nejvyšší kvality.

Podtrženo, sečteno – v Potten & Pannen – Staněk jsme při sestavování grilovací kolekce mysleli na vše. Ostatně, přesvědčte se sami.

Bio extra panenský olej Rincón de la Subbbética koupíte v Potten & Pannen-Staněk

Pro všechny, kdo rádi grilují

Pro všechny, kdo rádi grilují

Související a doporučené produkty