Informace o produktu

Weber gril Performer Deluxe Gourmet GBS 57 cm, černýGril na dřevěné uhlí

Prvotřídní výkon pro ještě větší kulinářské možnosti. Tento gril je vylepšen o velkou pracovní plochu, navíc odolnou proti poškrábání a korozi. Také se může pochlubit porcelánem smaltovaným kotlem a poklopem, roštem z ušlechtilé oceli a pevným postranním stolkem, který je pro lepší manipulaci umístěný na kolečkách.

Pracovní výška 79 cm skýtá dostatečné pohodlí, 2 velká odolná pogumovaná kola a 2 menší kola s možností aretace pro bezpečnou manipulaci a stabilitu při grilování. Pro snadnější manipulaci se žhavým uhlím je každý gril Performer Deluxe Gourmet GBS vybaven 2 palivovými nádobami Char-Baskets, které umožňují pohodlně přestavět gril pro požadovanou metodu grilování (např. pro nepřímé grilování).

Prodloužená záruka

  • 10 let záruka na kotel, poklop (tělo grilu)
  • 5 let záruka na madla a čistící systém
  • 2 roky záruka na ostatní díly

Před vynálezem kotlového grilu se grilovalo pouze v otevřených cihlových grilech, které nebyli přenosné a při nepříznivém počasí se nedal nijak chránit – nebyl k dispozici žádný poklop, který by ochránil žhnoucí palivo, natož připravovaný pokrm.

Velký příznivec grilování, dobrého jídla ale také otec jedenácti dětí George Stephen (zakladatel firmy Weber), nebyl s tímto stylem grilování spokojen a ani smířen. Přemýšlel, jak stávající způsob grilování změnit, aby bylo snazší a praktičtější. Revoluční nápad využít ke konstrukci zahradního grilu lodní bójku se zrodil při plachtění. Psal se rok 1952 a George Stephen vytvořil prototyp kotlového grilu tím, že přepůlil kovovou bójku, kdy spodní části přidal nohy a vytvořil z ní kotel a horní část použil jako poklop. V podobném designu je kotlový gril značky Weber veden dodnes.

Díky nápadu s kovovou bójí se zrodila firma Weber, která klade důraz na spojení vysoké kvality ale také dlouholeté spolehlivosti.

Doporučujeme dokoupit

Podobné produkty Weber gril Performer Deluxe Gourmet GBS 57 cm, černý

Články o produktu

To pravé potěšení z grilování

To pravé potěšení z grilování

Za šťavnatými steaky z grilu nemusíte jenom na terasu či zahradu, stačí si pořídit kvalitní pomocníky do kuchyně. S nejnovějšími vychytávkami z Potten & Pannen-Staněk uspořádáte...