Svátky jara klepou pomalu ale jistě na dveře

Svátky jara klepou pomalu ale jistě na dveře

Jaké budou letošní Velikonoce? Udělejte si je krásné doma, v rodinném kruhu.

Máme teď spoustu času zimní výzdobu schovat zpět do skříně a připravit se na svátky jara. A aby vám to šlo lépe od ruky, máme pro vás pár tipů z kolekcí prémiového porcelánu od značek Villeroy & Boch a Rosenthal.

Veselí a hraví zajíčci od Villeroy & Boch

Kolekce Bunny Tales a Spring Fantasy se letos rozrostla o další vyobrazení zaječí rodinky, kterou tvoří maminka Emma, táta Hans a jejich děti – zaječice Anna a zajíčci Max a Paul.

Květy ve váze i na talíři

Máte-li rádi květinové vzory, pak by vaší pozornosti neměla ujít klasika v podobě kolekce Villeroy & Boch Colourful Spring.

Také v úspěšné kolekci Spring Awakening najdete novinky, kterými si svůj loňský úlovek hezky doplníte nebo rozšíříte. Zakoupit můžete výhodné snídaňové sady anebo velký hrnek se zaječí rodinkou, věnující se velikonočním radostem.

Něžné dekorace

Za zmínku stojí i nové závěsné dekorace Annual Easter Collection, miniatury v podobě zajíčků Maxe, Paula a Anny, vyrobené z vysoce odolného plastu, které lze zavěsit nejen na na větvičky, ale třeba i do oken a skvěle tak zkombinovat s porcelánovými miniaturami z velikonočních kolekcí předchozích let.

Stolečku, prostři se!

Aby byla vaše tabule kompletní, nezapomeňte sladit do jarních motivů i prostírání a ubrousky. Celek pak hezky doplní motýlí vázy a svícny z kolekce Colourful Spring, které jistě využijete nejen pro sváteční prostření. Zejména děti pak zaujme nebo letošní novinka z kolekce Spring Fantasy – velikonoční svícny v podobě zajíčků 

Jarní louka Rosenthal

S úspěšnou jarní kolekcí Nora Spring Vibes v podání firmy Hutschenreuther jdete procházkou po právě kvetoucí louce, plné květů, bzučících čmeláků a létajících motýlů. I jedním hrnkem nebo šálkem si tak domů přivoláte jaro a s ním i pohodu a snad i dobrou náladu...

Třešnička na konec pro vášnivé sběratele

A samozřejmě nechybí ani nové kousky do sběratelská kolekce Villeroy & Boch Annual Easter Collection.

A proč slavíme každý rok Velikonoce v jinou dobu?

Velikonoce jsou svátkem s pohyblivým termínem. Kdy nastanou určuje fáze měsíce – Velikonoční nedělí tak nazýváme první neděli po prvním jarním úplňku, tedy úplňku po 21.březnu. Letos tak napříkad oslavíme svátky jara o téměř 14 dnů později než loni. Vzhledem k tomu, že první jarní úplněk bude 16. dubna, Velikonoční neděle, Boží hod velikonoční, připadá na den 17.4. 2022. Vzhledem k teplému počasí však jaro bude v plném proudu, takže k velikonoční výzdobě svých domovů budete moci využít nejen tácy, hrnky a talíře a porcelánové dekorace z naší nabídky, ale i záplavu jarních květů, které se s nádherným dekoračním porcelánem skvěle doplňují.

Velikonoce jsou nejdůležitějším křesťanským svátkem, během tzv. pašijového týdne, začínajícího květnou nedělí (letos 10.4.) si křesťané připomínají příchod Ježíše Krista do Jeruzaléma, jeho poslední dny a následné zmrtvýchvstání. Příchod jara však slavívali i naši dávní předci, a tak se v tomto týdnu snoubí křesťanská i pohanská symbolika, kdy každý den má své vlastní, více či méně poetické pojmenování.

Velikonoce 2022 krok za krokem

10.4. Květná neděle

Ten správný den začít s velikonoční výzdobou svého domova. Závěsnými velikonočními dekoracemi můžete ozdobit jak okna, tak třeba větvičky ve váze, které si přinesete z jarní procházky. 

K dotvoření té správné velikonoční atmosféry poslouží i hravé porcelánové figurky, které společně s květinami vdechnou vašemu domovu tu správnou velikonoční náladu.

11.4. Modré pondělí a 12.4. Šedivé úterý

Názvy se vztahují k pohanským zvykům, v tyto dny se v domácnostech uklízelo a větralo. S úklidem to tak úplně nepřehánějte, stůl zakrytý svátečním velikonočním ubrusem udělá své a rozhodně lépe vynikne, pokud se kolem něj nebudou povalovat němí svědci vašeho ranního úprku do práce či školních aktivit vašich dětí.

13.4. Škaredá, jinak také Sazometná středa

Den jednak připomíná škaredý skutek – Jidášovu zradu, jednak se stále uklízelo, vymetaly se komíny. Vymetat saze raději nezkoušejte, uvařte si čaj či jiný teplý nápoj do svátečního servisu a poseďte v klidu s rodinnou či přáteli.

14.4. Zelený čtvrtek

Podle tradice byste si měli dát něco zdravého zeleného k snědku – špenát, zelí nebo třeba salát z kopřiv, případně se postit a jíst pouze zeleninu a pít ovocné a zeleninové šťávy, k čemuž vám skvěle třeba poslouží třeba slow odšťavňovače Kitchenaid nebo výkonné smoothie mixéry Zwilling Enfinigy. Je to na jen vás…

15.4. Velký pátek

Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista a stále drží půst. Podle pověstí je tento den ale také spojen s kouzly, přesně o půlnoci se na pár minut otevírají skály s poklady. Místo výpravy do skal zvolte jednodušší cestu a podívejte se na naši nabídku jarního a velikonočního porcelánu a ten svůj poklad si vyberte tam.

16.4. Bílá sobota

Přišel ten správný čas na upečení mazance, popřípadě drobného šlehaného či piškotového velikonočního pečiva. Inspirací vám mohou být jarní pečicí formy Nordic Ware, ikony designového pečení.
Nic nezkazíte ani velikonoční nádivkou, naservírovanou na porcelánovém velikonočně či jarně dekorovaném talíři, nebo v některé z jarních zapékacích mís Emile Henry. recept na velikonoční nádivku s kešu ořechy najdete na našem blogu zde.

17.4. Boží hod velikonoční 

Den, kdy pokračuje velikonoční pečení. K dobrotám na vašem svátečně prostřeném stole by měl přibýt beránek, ať už upečené jehněčí anebo jeho sladká varianta z těsta, kterou pečeme k tomu určené formě. Inspirovat by vás opět mohly formy Nordic Ware, ve kterých se peče skoro samo. Pro křesťany je dnem radosti, kdy Ježíš vstal z mrtvých. Recept na hrníčkového beránka naleznete na našem blogu zde.

18.4. Velikonoční pondělí

Je ve znamení vajíček ve všech možných podobách – bílých, barevných, malovaných, čokoládových, vyfouknutých či uvařených na tvrdo, jen tak samotných, v pomazánce nebo v salátu či v sekané…Míváte-li chuť vajíčka i posnídat, podívejte se na roztomilé porcelánové misky a stojánky, které potěší děti i dospělé.

A pokud vám k tomu budou dělat společnost porcelánové talíře s jarními a velikonočními motivy či roztomilé velikonoční dekorace nebo jen rozveselíte svůj domov jarně rozkvetlými ubrusy, ubrousky a prostíráním či vázami z naší nabídky, bude nám potěšením, že jsme mohli přispět k vaší pohodě.


Nechte se zkrátka inspirovat našim kalendářem a užijte si letošní Velikonoce 2022 s rodinou, přáteli, zkrátka s těmi, s kým vám je dobře a můžete se na ně spolehnout.

Související a doporučené produkty