Jak na Nový rok, tak po celý rok. Vkročte do něj pravou nohou!

09. ledna 2024
Jak na Nový rok, tak po celý rok. Vkročte do něj pravou nohou!
S příchodem nového roku se neodmyslitelně pojí i nové životní začátky.
Pokud jste se rozhodli, že letos uděláte něco pro své zdraví, připravili jsme si pro vás tipy na šikovné pomocníky pro vyvážené stravování a efektivní organizaci kuchyně, kteří vám pomohou s dodržením novoročních předsevzetí!
Jak na Nový rok, tak po celý rok. Vkročte do něj pravou nohou!

Úklid a organizace spíže

Startovací sada na vakuování z kolekce Fresh & Save Cube německé značky Zwilling je ideálním pomocníkem do každé kuchyně. S krabičkami čtvercového rozměru snadno uskladníte suché potraviny jako sůl, koření, semínka, ořechy či sušené ovoce a díky hermetickému víčku se silikonovým těsněním a odsávacím pístem můžete jejich obsah vakuovat a zajistit tak jejich maximální čerstvost. Pomocí chytrého systému stavebnicového skladování navíc naplno využijete váš úložný prostor a s NFC štítky s bílou fixou, jež jsou součástí balení, se snadno a rychle zorientujete v jejich obsahu.

Smoothie na doma i na cesty

V případě, že si chcete dopřát každodenní porci zdraví prostřednictvím smoothie ovocných či zeleninových koktejlů, malý stolní mixér společnosti SMEG je trefou do černého. Smoothie maker v designu 50. let obzvláštní váš kuchyňský kout a zároveň jej obohatí tou nejmodernější technologií. Disponuje nepropustným víkem z odolného plastu Tritan™ Renew, a lze ho tak použít i jako cestovní lahev Bottle to go.

Čajová očista

Při jakékoliv očistě těla si dávejte pozor nejen na to, co jíte, ale i na dostatečný přísun těch správných tekutin. Kusmi Tea čaj Detox z řady Wellness je směsí maté a zeleného čaje s aroma citronu a citronové trávy, což je kombinace perfektní jak pro detoxikaci, tak regeneraci celého organismu. Sypaná směs je uložena v kovové dóze o velikosti 100 g, která napomáhá uchovávat aroma a chuť čaje. Na přípravu jednoho šálku čaje doporučujeme použít 1 čajovou lžičku sypané směsi.

Doplňte vitamíny

Rána plná vitamínů vám zajistí kompaktní odšťavňovač italské společnosti SMEG v oslnivém retro designu 50. let. Pomocí nerezového lisu vymačká čerstvou šťávu z jakéhokoliv druhu citrusů, která vás nabije energií na celý den. Design vymazlený do posledního detailu je k dispozici v mnoha barvách, a hravě se tak stane součástí každé kuchyně.

Ozdobte své saláty

Udělejte z vašich zdravých pokrmů nejen chutnou, ale i hravou a barevnou podívanou. Pomocí trojice škrabek OXO z kolekce Good Grips vykouzlíte nápadité zdobení do ovocných a zeleninových salátů. Ať už loupete brambory, nebo připravujete tenké mrkvové proužky, příčné škrabky s dvěma ostrými čepelemi z japonské nerezové oceli si hravě poradí s jakoukoliv zeleninou či ovocem. Společnost OXO věnuje velkou pozornost také ergonomii. Rukojeť proto padne skvěle do ruky – ať už levé, či pravé – a protiskluzové prvky zabrání vyklouznutí z mokrých dlaní a případnému zranění.

Zdraví začíná u vhodným materiálů

Kulatá pánev německého výrobce Woll o průměru 24 cm s odnímatelnou rukojetí je díky své dlouhé životnosti skvělou investicí. Pánev je součástí kolekce Eco Lite a nejen její výroba, ale i funkčnost zohledňuje dopad na životní prostředí. Produkt je vyroben z 100% recyklovaného hliníku, a je tak o 35 % lehčí než běžné pánve stejného rozměru. Disponuje odnímatelnou rukojetí, která je vyrobena trvale udržitelnou technologií z lokálních surovin – využitím přibližně 40 % dřevěné mouky a mouky z olivových semen. Má také nepřilnavý povrch a je vhodná pro použití v troubě či myčce na nádobí.