Co je to smoothie?

07. června 2022
Co je to smoothie?
Smoothies vám dodají potřebnou porci vitamínů, skvěle chutnají a jejich příprava vám nezabere mnoho času.

Léto je pryč, dny se zkracují a s nastupujícím podzimem naše odhodlání pravidelně sportovat a udržovat zdravý životní styl zažívá těžkou zkoušku. Pomoci nám však mohou smoothies – jeden z nejpříjemnějších a nejjednodušších způsobů, jak se udržovat fit a v dobré náladě i v sychravém počasí. Například s pomocí mixéru Zwilling ENFINIGY nebo nových mixérů KitchenAid řady K 400 je to otázka pár minut.
Co je to smoothie?

Co je to smoothie?

Smoothie je koktejl vyrobený z ovoce či zeleniny doplněný tekutou bází, jako je například voda nebo mléko. Často se do tohoto nápoje přidávají zahušťovací složky (například jogurt, smetana) či led. K výrobě smoothie vám postačí mixér, krájecí nůž a čerstvé suroviny.

Proč zahrnout smoothie do své každodenní rutiny?

  •  Denní porce vitamínů

Pokud nejste zvyklí několikrát denně jíst ovoce a zeleninu, bude pro vás obtížné pokrýt denní dávku potřebných vitamínů. S tím vám ale může pomoci smoothie: vitamínová bomba, díky které do sebe můžete potřebné živiny dostat třeba hned ráno. Uvidíte, že si zdravý a chutný koktejl ke snídani oblíbíte natolik, že si bez něj po nějaké době rána nebudete umět už ani představit.

  • Rychlá a jednoduchá příprava

Častým argumentem pro nízkou konzumaci ovoce a zeleniny je čas – jednoduše si nestíháme dát svačinu tak často, jak bychom potřebovali. Smoothie je v tomto ohledu ideální řešení: příprava vám zabere jen pár minut a svým složením dodáte tělu komplexní škálu živin. A s nějakou stylovou termoskou si můžete svůj oblíbený koktejl vzít i na cesty či do kanceláře.

  • Péče o svůj zevnějšek

Ingredience jako špenát, listy kapusty či petržel mají blahodárný účinek i na vaši pleť, vlasy a nehty. Pokud budete do smoothies přidávat správné suroviny, stanou se z nich vitaminové bomby plné enzymů, chlorofylu, minerálů a dalších prospěšných látek, které vám pomohou i ke zdravějším vlasům a krásné pleti.

  • Detox

Dejte si přestávku od různých polotovarů plných chemických náhražek. “Zelené smoothie” je mnohem zdravější než doslazované džusy, chutná mnohem lépe a při šikovné skladbě surovin z něj uděláte doslova vitaminovou bombu. Máme pro vás tip: vyzkoušejte přidat do svého smoothie připravený zelený čaj. Je bohatým zdrojem antioxidantů, podporuje činnost mozku a v neposlední řadě i detoxikuje organismus.

Smoothie
  • Zábava

Stejně jako u vaření, i příprava smoothie je především zábava a prostor pro kreativitu. Kombinovat různé ingredience, zkoušet nové chutě, inspirovat se novými recepty, to vše vás bude na přípravě pestrých koktejlů bavit. Krom svého zdraví tak stimulujete i svou fantazii.

A abyste neřekli, že se bavíme jen v oblasti teorie, podívejte se na recepty, které chutnají nám! 

Recepty na smoothie

Recepty na smoothie

Související a doporučené produkty