Recyklace je legrace aneb druhý život kovových dóz Kusmi Tea

16. dubna 2024
Recyklace je legrace aneb druhý život kovových dóz Kusmi Tea

Značka Kusmi Tea naslouchá svým příznivcům, kteří mají doma bohatou sbírku kovových dóz od oblíbených sypaných čajů, a před časem přišla s myšlenkou „Dosyp si.” S důrazem na ekologii a recyklaci omezuje výrobu nových dóz a soustředí se na doplňování sypaného čaje do nádob, které již máte doma. Koncept je velmi jednoduchý a podporuje myšlenku udržitelnosti. Všechny čaje Kusmi se prodávají také sypané, aby se snížilo používání obalů. Ekonomické, praktické a ekologické řešení, které funguje navždy! Recyklovatelné kovové dózy na čaj jsou speciálně navrženy tak, aby udržovaly sypaný čaj mimo vlhkost nebo tepelné výkyvy, aby byla zachována originální chuť čajových lístků. To se samozřejmě týká i ostatních potravin (čočka, rýže, semínka, luštěnin atd.), stačí jen plechovku opatřit patřičnou etiketou. 

Stejně tak značka přichází s nápady, jak jinak ještě využít prázdné plechovky od oblíbených čajů. Nuže, inspirujte se!

Recyklace je legrace aneb druhý život kovových dóz Kusmi Tea

Ekologie v první řadě

Kusmi Tea myslí na své věrné zákazníky, proto si můžete i do našich prodejen přinést svoji vlastní dózu od oblíbeného čaje, kterou vám naplníme. Stejně tak jednoduše si sypaný čaj můžete v našem e-shopu objednat v papírové krabičce. Pokud svou plechovou dózu chcete dále používat na čaj, nemyjte ji vodou, tím spíše ani saponátem. Abyste se zbavili aroma předchozího čaje, nechte ji otevřenou pouze vyvětrat.

Vyberete si svůj budoucí květináč?

Zasaďte si třeba kaktus, netřesk...

Určitě jste si všimli, že většina kaktusů i dalších drobných rostlin, bylinek či květin se prodává v malých plastových květináčcích. Jakmile rostlinka povyroste, je třeba ji přesadit... A proč nedopřát tento druhý život krásně dekorovaným plechovým dózám od Kusmi čajů?  Budete potřebovat jen prázdnou plechovku od sypaného čaje Kusmi Tea, miniaturu 125 g, pár polévkových lžic zeminy pro pokojové rostliny nebo zahradního substrátu a vodu na zalití.

...nebo mátu

Chcete si sami vypěstovat bylinku, která vám umožní připravit si čerstvý arabský čaj nebo koktejl Mojito? K recyklaci plechovky Kusmi na stylový květináč s mátou potřebujete kromě hlíny a vody ještě semínka máty. Plechovku naplňte hlínou a na povrch nasypte pár semínek. Posypte hrstí zeminy a lehce zalijte. Půdu je potřeba udržovat do vzklíčení vlhkou, pomoci si můžete přetažením plastového sáčku, do kterého propícháte několik dírek. Jakmile semínka vyklíčí, igelit sundejte. Aby růst probíhal co nejlépe, vyberte světlé místo, ale ne na přímém slunci. Budete-li chtít podpořit tvorbu listů, jakmile máta začne nasazovat na květ, vždy jej uštípněte. Ještě máte čas zasadit semínka máty tak, aby vás celé léto provázela její vůně a chuť v oblíbených nápojích, ať už to budou koktejly nebo ledové čaje.

Recepty s bylinkami, které si můžete sami vypěstovat

Recepty s bylinkami, které si můžete sami vypěstovat

Designový prvek

Originál Kusmi Tea plechové dózy vám umožní pohrát si s velikostmi, barvami a zvýraznit prvky, ke kterým chcete obrátit pozornost. Čajové plechovky nenásilně poslouží k výzdobě moderního, mladistvého, zejména pak městského interiéru, ať už to bude byt nebo kancelář. Pokud jste kreativně založený jedinec nebo čilý domácí kutil, plechovky od většího balení v neposlední řadě poslouží jako stojan na pastelky, štětce nebo drobné pracovní nářadí, jako jsou například šroubováky nebo kleště. Potřebné budete mít vždy po ruce a na očích, navíc vám plechová dóza připomene, že je čas na pauzu s oblíbeným čajem.

Drobné radosti všedního dne

 V neposlední řadě si můžete odlít vlastní svíčku  veselé a hravé plechovky přímo vybízejí k posezení venku, ať už to bude na balkoně, terase nebo zahradě. Stejně tak dobře si do nich jako do krabiček, s ohledem na jejich těsnící víko, můžete připravit ovocné či zeleninové osvěžení na piknik či na pláž.

Co (možná) o čaji ještě nevíte

Co (možná) o čaji ještě nevíte