Dekorace s uměleckým přesahem

30. dubna 2024
Dekorace s uměleckým přesahem
Oslava krásy a kvality tradičního porcelánu. I letos, po úspěchu barevných a sněhově bílých mini váz vycházejících z výroční limitované kolekce designových dekorací Sixty & Twelve, přichází ikonická značka Rosenthal s řadou 12 malých váziček, které jsou opět inspirovány uměleckými díly věhlasných výtvarníků a světových architektů.

Unikátnost jednotlivých tvarů a nadčasovost barevných kombinací oslní nejednoho milovníka elegance a vytříbeného vkusu. Váza připomínající rozbouřené nebe či dekorace v odstínu barvy roku. Která vaši pozornost zaujme nejvíce?


 
Dekorace s uměleckým přesahem

Po vzoru skutečného umění

Co kus to umělecké dílo. Miniatury výjimečných bytových dekorací s praktickým přesahem jsou věrné kopie designových váz z kolekce Sixty & Twelve, které byly navrženy a vytvořeny uznávanými umělci. Jde o souhru kvalitního zpracování německé tradiční porcelánky a fascinujících originálních tvarů, které se bez nadsázky stanou dominantou každého interiéru. Značka Rosenthal se pro tento rok rozhodla představit celkem 12 rozmanitých tvarů ve velikosti 8-10 cm. 

Fascinující hra barev a unikátních odstínů

Barvy jsou mocným nástrojem, který dokáže velmi jednoduše a rychle změnit pocit z celé místnosti. Kolekce malých váziček Rosenthal září nejen výraznými barvami, které interiér oživí, ale také zemitými a jemnými odstíny, jejichž cílem je nenásilné dotvoření ucelené atmosféry minimalistického pokoje. Jedinečnost barevných kombinací je navíc podtrhnuta speciálním na první pohled neglazurovaným povrchem porcelánu, který o to více zdůrazňuje sytost a plnost jednotlivých odstínů.

Jednou z vybraných barev, která zdobí povrch dekorací nevšedních tvarů, je i Peach Fuzz. Ovocný broskvový odstín je aktuální barvou roku, která kraluje trendům nejen bytového designu. Jemným oranžovým tónům s magentovým nádechem se těší mini vázy Florinda, jež svým tvarem evokuje slavný umělecký směr pop art, a Node, jejíž design je inspirován optickým uzlem výtvarníka Martina Hirtha. Nezaměnitelná korálová barva v kombinaci s hravými siluetami přirozeně rozbije nudné prostředí a jednoduše mu dodá nevídaný šmrnc. 

Barevná paleta však nabízí i odstíny temně tyrkysové, blankytně modré či pískovcově hnědé. Ať už se jedná o prostor následující pravidla skandinávského minimalismu, či osobitého vintage stylu, mini vázám Rosenthal to bude slušet skutečně všude!


Váza či výtvarné dílo?

Přestože jde o dekorace určené k praktickému využití, jejich precizní výtvarné zpracování si zaslouží vyniknout samo o sobě. Smyslem jednotlivých miniatur je vnést uměleckého ducha do každého interiéru a dodat prostoru vytouženou osobitost a originalitu. Mini vázy dokonale podtrhují aktuální trendy bytového designu, které jsou založené na jedinečnosti, pestrosti a různorodosti barev, kontur nebo i struktur. 

Pivoňková sezóna právě začíná, proto svou uměleckou miniaturu obohaťte například těmito květy. Pivoňka je totiž přezdívaná květinou přátelství a slibuje hojnost všeho krásného, co život nabízí. A tím je bezpochyby i jedinečná váza Rosenthal

Sběratelskou edici Sixty & Twelve v klasické velikosti, kterou jsou malé dekorace inspirovány, exkluzivně zakoupíte v prodejnách Újezd a Atelier Potten & Pannen – Staněk.

Mini vázy  jsou dokonalé i samotné, jejich krásu samozřejmě podtrhnou květiny jemných i výrazných barev.