• Menu
EN
Pro špičkovou kuchyňskou výbavu Navštivte E-shop

Značka Villeroy & Boch

Historie společnosti Villeroy a Boch se píše již déle než dvěstěšedesát let. Je spojena s vesničkou Audun-le-Tiche ve francouzském Lotrinskem a se jménem keramika Françoise Bocha. Jeho profesionální um a vynikající obchodní talent proslavily jeho výrobky za několik let napříč celou Evropou. Jeho nástupce Pierre-Joseph Boch zase proslul vlastní recepturou výroby kalcitové keramiky, která nahradila v té době stále ještě obtížně dostupný a drahý porcelán s tajnou recepturou. V roce 1836 se spojil se svým dosavadním konkurentem Nicolasem Villeroyem a společně vytvořili firmu s bohatým know-how, nejmodernějšími technologiemi a nebývalým kreativním potenciálem. Zrodila se významná světová značka, která o pět let později ještě posílila – otevřela totiž vlastní sklárnu.

Nová společnost Villeroy & Boch začala spolupracovat s předními výtvarníky a dokázala se úspěšně zhostit těch nejprestižnějších zakázek. Velmi brzy si osvojila průmyslové výrobní postupy i globální firmy obchodování. Ze svých tradic nikdy neustoupila a díky tomu je dodnes lídrem sortimentu značkových výrobků pro stolování.

Výrobky pro život

Tradice, kvalita a autenticita jsou u Villeroy & Boch klíčovými atributy, umožňujícími budovat prodejní koncepty od Paříže, přes Milano do Moskvy, Pekingu nebo třeba Bombaje. Společnost Potten & Pannen – Staněk má tu čest představit autentické prezentace Villeroy & Boch ve své síti značkových obchodů. A věřte, že to stojí za zhlédnutí.

Inovace, nejmodernější postupy a ekologie

Villeroy & Boch navazuje na odkaz Peirra-Josepha Bocha a nepřestává hledat ty nejmodernější postupy jak v oblasti optimalizace materiálů, tak co do funkčních vlastností. Usiluje prostě o udržení toho nejlepšího ze své tradice v maximální svěžesti. Výsledkem jsou uživatelsky komfortní a designově dokonalé výrobky pro každodenní použití. Za to si v roce 2004 právem zasloužil nejprestižnější cenu Innovation Award.

Stejnou pozornost však společnost věnuje optimálnímu spojení ekonomiky a ekologie. Zaměřuje se jak na optimalizaci výrobních procesů s ohledem co nejlepší využití energií i ochranu zdraví a v mnoha ohledech překonává i ty nejpřísnější ekologické normy.

Nepřeberná paleta vzorů pro každou příležitost

Sortiment kolekcí a výrobků Villeroy & Boch je mimořádně široký a troufá si uspokojit skutečně každého. Nechte si inspirovat i vy:

Jedním ze symbolů sofistikovaného designu výrobků pro každodenní stolování se stala veleúspěšná řada Artesano Original s charakteristickými čistými liniemi a špičkovým řemeslným provedením. Kombinace bílého porcelánu, akátového dřeva, korku a břidlice představuje moderní interpretaci kořenů firmy Villeroy & Boch.

Nebo je libo něco vpravdě luxusního? Co třeba Ivoire – klasická, elegantní a přitom dokonale nadčasová kolekce kostního porcelánu, inspirovaného renesančním zámeckým stylem? Lehce béžová barva, zlaté linie a jemný květinový reliéf ji předurčují ke stolování ve velkém stylu.

Pro musíte mít Villeroy & Boch?

  • staletími prověřená tradice
  • mimořádně pestrá paleta kolekcí a jednotlivých výrobků pro každý den i sváteční chvíle
  • nejkvalitnější materiály
  • design od předních světových výtvarníků
  • Kompletní nabídka Villeroy & Boch na eshopu popasta.cz