V kuchyni s Josefem Maršálkem. Nová kolekce mís známého českého cukráře

05. června 2024
V kuchyni s Josefem Maršálkem. Nová kolekce mís známého českého cukráře
Originální kousek i praktický pomocník při vaření i pečení. To jsou kameninové mísy In the Meadow Maršálkovo, jež jsou výsledkem spojení cukráře Josefa Maršálka a značky Potten & Pannen - Staněk. Autor proslulých dezertů a laskomin, který své zkušenosti získával mimo jiné i v luxusním londýnském obchodě Harrods, navrhl limitovanou kolekci kameninového nádobí vhodnou pro rozmanité přípravy v kuchyni. Díky svému designu v  královské modré barvě se tyto mísy bezesporu stanou  klenotem každé kuchyně!
 
V kuchyni s Josefem Maršálkem. Nová kolekce mís známého českého cukráře

Pečte jako profesionál. Mísy, které si získali přízeň kuchařů a kuchařek po celém světě, jsou nově k dostání v limitovaném a jedinečném barevném provedení. V rozhovoru nám Josef Maršálek prozradil, proč se při jejich výrobě rozhodl spojit právě s námi, proč právě mísy  Mason Cash a co bychom v nich měli určitě připravit.  

Kolekce In the Meadow

Rozhovor s Josefem o limitované edici mís Maršálkovo

Jaký byl hlavní důvod, proč jste se rozhodl spojit s Potten & Pannen – Staněk? A proč právě mísy Mason Cash?

Vysvětlení je hned několik. Jsem dlouholetým přítelem obou zakladatelů a spolumajitelů značky Potten & Pannen – Staněk, Miloše a Pavla Staňkovými. Hlavním důvodem je ale opravdu vytříbené portfolio produktů, které firma nabízí a prodává. Líbí se mi její přístup a hodnoty, které zastává. No, a mísy Mason Cash jsou mou skutečnou srdeční záležitostí. Pekl jsem v nich po celém světě a už si ani nedovedu představit práci bez těchto elegantních a nadčasových pomocníků.


Vybíral jste dlouho, jakou barvu pro limitované mísy zvolíte?

Dlouho jsem se rozhodovat nemusel, královská modrá byla mojí první volbou. Dalo by se totiž říct, že je to taková moje signature barva. Tento konkrétní odstín používám v komunikaci a prezentaci své firmy Maršálkovo s.r.o. Mám s ní ještě plno zajímavých plánů a myšlenek. Ta barva je jednoduše výjimečná a opravdu krásná!

Jak často v kuchyni sáhnete po mísách Mason Cash?

Já je používám skutečně na všechno! Dělaly mi společnost při focení veškerých mých knih a denně jsou mými pomocníky nejen v kuchyni. Připravuji v nich saláty, zadělávám těsta, nebo třeba šlehám krémy a náplně. Pomáhají mi i při zavařování, nebo také když sklízím ovoce a zeleninu ze zahrady. Často jimi obdarovávám i své blízké, které mám rád a kterých si vážím. Z mého pohledu je to nadčasový kousek, který proplouvá generacemi a dál také proplouvat bude.


Je něco, čím si vás tyto mísy skutečně získaly?

Jednoznačně! Díky své váze jsou při práci pevné a stabilní, nemají tedy tendenci utíkat pod rukama. Skvělý je také jejich rozmanitý výběr velikostí, čímž se hodí v podstatě do každičké domácnosti. Nemohu také opomenout jejich nádherný a opravdu nadčasový funkční design. Tyto mísy skutečně nikdy nevyjdou z módy, právě naopak! Jsou vyrobené tradiční britskou značkou, která je v kulinářských kruzích velmi uznávaná. Věřte mi, každý, kdo něco v gastronomii znamenal nebo stále znamená, doma také jednu má. V těchto mísách se psal a stále píše kus naší gastronomické historie!