Pohlazení po těle i duši ve stylu hygge

25. ledna 2023
Pohlazení po těle i duši ve stylu hygge

Najít si něco krásného v každém zdánlivě obyčejném okamžiku, je to, co dělá Dány údajně nejšťastnějším národem na světě. Není se čemu divit. Do češtiny nepřeložitelné slovo hygge znamená aktivní zvelebování nejen života, ale i domova, a to například vkusnou dekorací, vonnou svíčkou nebo hřejivou dekou a kakaem. Nechte se inspirovat a zútulněte si s námi Váš domov.

Pohlazení po těle i duši ve stylu hygge

Voňavé okouzlení

Vytvořit ten správný hygge domov zvládne úplně každý. Začít můžete třeba s katalytickou lampou, díky které se budete cítit naprosto uvolněně a pohodově. Kouzelné interiérové vůně nabízí například ikonická značka  Maison Berger Paris. Jejich dárkové balení obsahuje jak lampu od francouzského designéra Philippa Starcka, tak i interiérový parfém Peau de Soie, který je typický svými aromatickými tóny spojujícími vůni třešně, fialky a dřevitého aroma. 


Šálek čaje

To jediné co stačí ke štěstí podle Dánů, je vychutnávat si i ty nejmenší radosti v životě. V dnešní hektické době si alespoň malou pauzu během dne dozajista zasloužíme všichni. 

Zastavte se na chvíli i vy a dopřejte si malou radost jako je třeba šálek dobrého bílého čaje. Kdysi byl nápojem čínských císařů, dnes je však i účinnou zbraní proti stresu. Vyzkoušejte jeho blahodárné účinky a přeneste se do říše pohody s Kusmi Tea White Berries, organickou směsí bílého a zeleného čaje s opojným aroma lesních plodů.

Na žádném stole by neměla chybět krásná konvice na čaj s hrnečky. Tato z bílé britské kameniny už od pohledu odkazuje na název kolekce, ze které pochází – In the Forest. Díky její barvě a jednoduchosti se perfektně hodí do tohoto stylu. Unikátní ji činí motiv poklidného lesa, který dopomůže vaší kuchyni k dokonalé harmonii. Proměníte tak obyčejný úkon servírování čaje v nevšední zážitek, který ocení i vaši hosté. 

Energie na celý den

Zatímco Dánové nedají dopustit na hygge, Švédové jsou zase proslulí svým společenským rituálem fika, tedy pauzou na černou překapávanou kávu. Tu si můžete připravit i vy za pomoci překapávače Zwilling Enfinigy.

Kávovar je vybaven integrovaným čerpadlem, časovačem, výkonnou hlavicí na zvlhčení kávy i funkcí blooming, která vytváří jemnější kávu s nižší aciditou. Samostatná ohřívací deska pak udrží nápoj horký až 30 minut. Z pohodlí domova si tak můžete připravit nápoj jako z vaší oblíbené kavárny. 

Principem hygge je na chvíli zpomalit a užít si okamžik naplno. Jestli máte čas, dopřejte si svou kávu s lidmi, které máte rádi nebo u své oblíbené knihy. 

Klid v duši

Pokud jste milovníky přírodních terapií, jsou tyto ručně vyráběné vonné tyčinky z dílny rodinné španělské manufaktury Cereria Mollá přesně pro vás

Neobsahují žádná barviva, pesticidy ani lepidla. Jsou zhotovené jen z přírodní materiálů, jako je bambus a ovoněný dřevěný prach, s vysokým obsahem originálních a autentických vonných esencí.

Pro navození klidu je ideální vonná svíčka, která váš domov okamžitě zútulní a navodí intimní atmosféru. Teplá záře svíčky totiž nemůže být nikdy nahrazena umělým osvětlením. Na severu jsou velmi oblíbené ty bezbarvé s jemnými, neutrálními vůněmi jako jsou například ty od značky Cereria Mollá. Jsou ručně vyráběné  z rostlinného vosku a provoní váš domov i nezapálené. 

Romantické dekorace

O romantickou atmosféru se postará dvoudílný svícen ze skla a cementu, který je součástí vintage kolekce Rose Garden německé porcelánky Villeroy & Boch. Typický je svými oblými tvary a jemnými odstíny. Skvěle tak zapadne k dalším kouskům této kolekce, nebo zcela samostatně jako půvabná a zároveň praktická dekorace do interiéru. 

Sladké potěšení

K hygge neoddělitelně patří i něco dobrého na zub. Především tedy nápoje a jídla, která vyvolávají pocity blaha a spokojenosti. Oslaďte si život třeba organickým medem z produkce španělské rodinné manufaktury Verde Miel. Tekuté zlato Flores Silvestres pochází z nektaru divoce rostoucích léčivek a lučních květin z horské oblasti Sierra Morena, které zde opylovává druh endemických tmavých andaluských včel. Neprochází žádným tepelným ošetřením ani filtrací, a tak si zachovává všechny důležité minerály i vitamíny.

Jednoduchý úklid

Útulného domova dosáhnete jedině tak, že ho budete udržovat v čistotě. Severské země jsou známé pro svou jednoduchou a moderní výbavu domů, kde jako by se zdálo není nikdy co uklízet. 

S produkty od Andrée Jardin vám úklid půjde sám a vy si pak za odměnu můžete užít třeba romantickou vanu při svíčkách. 

Další inspirace

Další inspirace

04. listopadu 2022

Doplňky – vázy

Doplňky – vázy

01. června 2023

Všechny chutě medu

Všechny chutě medu

11. dubna 2024

Jak vybrat čaj?

Jak vybrat čaj?

Související a doporučené produkty