Andrée Jardin

Informace pro kategorii Andrée Jardin

Nejlepší kartáče z rodinné manufaktury

Před více než 100 lety se Georges Renée Julio, budoucí manžel Andrée Jardin, vyučil ve francouzském Nantes kartáčníkem. A protože byl šikovný a činorodý, v roce 1947 si otevřel svou vlastní dílnu, čímž celé kartáčové dobrodružství začalo..
Rodinná firma se zaměřila na výrobu speciálních kartáčů, štětců a košťat na míru. S příchodem plastů se ale svět kartáčů výrazně změnil. Z dřívějšího označení „pařížské zboží“, které zahrnovalo kartáče na vlasy, zubní kartáčky, štětce na líčení, kartáče na oblečení i na úklid, se stalo rychloobrátkové, snadno zaměnitelné plastové zboží s krátkou životností bez špetky autenticity.
Zvrátit tento neutěšený stav a opět pozvednout řemeslo francouzských kartáčníků se odhodlali bratři Jean-Baptiste a François-Marie. V roce 2012 založili značku Andrée Jardin, pojmenovanou po své babičce. Navázali na rodinnou tradici a obnovili poctivou ruční výrobou kartáčů a košťat z ryze přírodních materiálů.
Poctivé řemeslo a obnovitelné přírodní materiály tak nabízí alternativu jednorázovým plastovým produktům, které rychle doslouží, a pak plní skládky. Ručně vyráběné kartáče, prachovky a košťata rodinné francouzské značky Andrée Jardin změní váš přístup k úklidu. Jsou nejen funkční, ale i opravdu krásné. Kartáče, košťata a prachovky již nemusíte schovávat, ale naopak, představují i nevšední ozdobu vašeho domova.

Růžový dřevěný smeták a bílá kovová lopatka Andrée Jardin

Zpátky k tradicím

Tradiční materiály i tradiční výroba

Při výrobě se používají výhradně přírodní materiály, které se pro výrobu kartáčů a štětců osvědčily již po staletí. Rukojeti kartáčů jsou vyrobeny z bukového a jasanového dřeva z místních, šetrně obhospodařovaných lesů. Vlákna štětců a kartáčů jsou z opracovaných bílých vepřových štětin, koňských žíní, nebo rostlinných vláken.

23 profesionálních kartáčníků

Malosériová výroba je výhradně ruční. Staletími prověřené řemeslné postupy a know-how mistrů svého oboru dávají vzniknou produktům exkluzivní kvality. Vše se vyrábí a zpracovává ve francouzském Nantes v rodinné manufaktuře, kde se o výrobu stará 23 zkušených řemeslníků. Každý výrobek tak prošel jen několika málo rukama a odráží v sobě um a zkušenost svých tvůrců. Nákupem produktů Andrée Jardin tak neděláte radost jen sobě, ale podporujete i tradiční francouzské řemeslo se staletou tradicí.

Jednoduchost, kvalita a udržitelnost

Propojením moderního designu s řemeslnou tradicí opravdových kartáčníků vznikají překrásné kartáče, které vám vydrží ne měsíce, ale roky!
Z kartáčů a košťat se tak stávají nejen praktičtí pomocníci, ale i designoví společníci, které můžete hrdě vystavit, protože z nich vyzařuje poctivá práce mistrů svého oboru a nenapodobitelná autentičnost tradičních přírodních materiálů.

Dřevěné vzorky k výrobě kartáčů Andrée Jardin
Výroba produktů Andrée Jardin
Výroba produktů Andrée Jardin