Dětské letní radovánky

01. září 2023
Dětské letní radovánky

Piknik v parku, bazénová párty, sportovní turnaje, pohádkový den, soutěž o titul nejlepšího Grillmastera, dobrodružné výlety do přírody nebo třeba večírek na pláži... Léto je zkrátka se svými dlouhými slunečnými (někdy až příliš) dny a povětšinou i teplými večery tím nejskvělejším ročním obdobím pro všechny zábavné aktivity pro malé i velké. 

A jaká letní oslava je ta nejlepší? No přece ta, co se povede. Nápaditý hostitel je pak zárukou úspěchu. Několik z těch, které se u nás osvědčily, najdete v našem článku.

Dětské letní radovánky

Ta nejlepší dětská párty

Ke správné letní dětské párty určitě patří moře zmrzliny. Doma si ji můžete poměrně jednoduše vyrobit i když nevlastníte zmrzlinovač nebo patřičné příslušenství  ke svému kuchyňskému robotu a to pomocí kvalitního kuchyňského mixéru – blenderu. Jak na to, se můžete podívat na náš Instagram. Zmrzlinu můžete servírovat buď tradičně ve vychlazeném skle nebo keramických či porcelánových mističkách anebo třeba v kornoutu z tzv. hongkongských vaflí, kterým se říká puffle waffle. Občerstvení můžete připravit také v nápaditých tvarech, které hostům budou evokovat např. šumění moře a pláž; tropické klima už obstará naše současné počasí... U nás najdete pečicí formy Nordic Ware, propracované do nejmenších detailů, které bez problémů snáší i pobyt v mrazáku. Vytvarovat tak můžete nejen tradiční pečivo, ale třeba také ozdobné ledové či sorbet kostky například ve tvaru jahod nebo zeleniny. Vaše dětské návštěvníky mile překvapí také zvířátkové lívanečky, které ve spojení s vychlazeným lehkým krémem a sezónním ovocem aspirují na hit letošního léta.

Dortíkové inspirace

Nezapomenutelná dětská oslava

Tipy pro servírování zmrzliny

Letní recepty, které byste neměli minout

Letní recepty, které byste neměli minout

Výlety a kempování

Čím vybavit potomka na letní dětský tábor? Častá otázka rodičů, vysílajících své dítko někam samotné po prvé. Z našeho sortimentu můžeme jednoznačně doporučit dětský zavírací nožík a odolnou lahev na pití. Bude tak jako správný zálesák připraven na každé letní dobrodružství. Jste-li rodina milující toulky přírodou, mohly by se vám hodit vychytané cestovní sady, které značka Opinel nabízí. Cestovní sada Nomad, Monbento nebo Picnic +  totiž obsahují i mikrotenový, dostatečně velký ubrousek, takže  jídlo, které si v ranečku nesete pak nejen naporcujete, ale na pařezu si rovnou uspořádáte skvostný piknik. Nuže,  vzhůru na cestu za letním dobrodružstvím!

Co se bude hodit na cestách i na dětském táboře?

Svačinky nejen na cesty

Nejlepší svačina je od maminky? Kdepak, bude to přece ta vlastnoručně připravená! Pozvěte své děti a vnoučata do kuchyně a nechte je pronikat do tajů přípravy dobrého domácího jídla. Příprava svačiny na výlet, drobného občerstvení pro piknik na zahradě nebo zdravého mlsání na koupaliště je pro to dobrý základ.

Pomocníci malých pomocníků

Tip pro netradiční servírování

Litina je známá pro svou vlastnost dlouho držet teplotu, je dokonalým vodičem. Tuto její více než příjemnou vlastnost zpravidla využíváme při servírování pokrmů, které tak vydrží dlouho teplé. Proč ji tedy v létě naopak nevyužít i pro udržení chladu? Naplníte-li jakýkoli kvalitní litinový hrnec party ledem, můžete jej pak použít i jako netradiční  chladič / ledák nejen pro lahve nebo plechovky ale také třeba pro mořské plody.  Zdobeným litinovým hrncům Staub Cocotte Twist v barvách bílý lanýž a mořská modř to rozhodně bude slušet i na letních stolech.