Grilovací speciál aneb jak vybrat pomůcky pro grilování

Léto a grilování, to k sobě dokonale pasuje. Pokud to i vy chcete rozpálit jako sám Šéf, jste ve správných rukou. S grily a pomůckami z naší nabídky budete totiž hvězdy každé grilovačky.

Oheň je základ teplé kuchyně a na grilu tak připravíte skoro vše, na co si vzpomenete. Aby se však právě váš gril proměnil v malou zahradní kuchyni a obyčejné opékání masa jste povýšili na kulinářské hody, potřebujete krom kvalitních surovin především dobrý gril a slušné náčiní. Hodit se samozřejmě bude i pár doplňků, které v detailech dotvoří atmosféru pohody a neobyčejných chutí. I ten nejšťavnatější steak z argentinské svíčkové totiž ztratí svůj sexappeal, budete-li jej tahat holou rukou přímo z ohně.

Grilem to vše začíná

„Je jedno, jestli je gril na dřevo, nebo na plyn. Záleží na tom, jak jej obsluhujete“, říká český grilovací guru Zdeněk Pohlreich. Potřebujete mít dokonalou kontrolu nad teplotou i dobou přípravy svých pokrmů, stejně jako třeba nad přístupem vzduchu, a to s litinovým kotlíkem ze supermarketu dokážete jen obtížně. V Potten & Pannen – Staněk jsme pro vás připravili výběr zahradních grilů od renomovaných společností Weber a Rösle. A nemusíte na nich zrovna finančně vykrvácet. Například základní model Kettle od Weberu za necelých 5.000 Kč nabízí vše, co budete potřebovat. Jsou-li však vaše nároky nejvyšší a nesnesete kompromisy, máme řešení i pro vás. Jmenuje se Performer Deluxe Gourmet.

Grilovací pomůcky aneb Obracejte, napichujte, krájejte a podávejte

Abyste si svou zahradní party užili naplno a bezpečně, zajeli jsme pro ty nejdokonalejší pomůcky do Německa, k mistrům od Rösle.

Začít doporučujeme základním setem, v němž najdete grilovací kleště, obracečku a odolné rukavice. Pokud vám bude tato trojkombinace málo, můžete ji doplnit třeba o speciální pinzetu nebo silikonový štětec, který snese i ten nejprudší žár.

Neobejdete se ani bez kvalitních nožů. Inspiraci najdete třeba v Pohlreich Selection. Sám Šéf pro vás vybral blok s noži Zwilling Professional „S“. Doplnit jej můžete i vidličkou, ostřejší a odolnější, než si dokážete představit.

Správná teplota je alfa a omega úspěchu

Přesné propečení steaku je základ úspěchu a kvalitní teploměr na maso je v tomto ohledu nepostradatelný pomocník. Pokud si nejste jisti, jak na který druh masa, nejchytřejší teploměr na trhu to vyřeší za vás. Má totiž paměť a v ní spoustu informací. Třeba jaká je ideální teplota pro různé druhy masa.

I váš gril si zaslouží prvotřídní péči

Ta začíná zapálením dřevěného uhlí, pokračuje čištěním a odstraněním připečených kousků a končit může třeba uskladněním v zahradním altánku. Jestli vám záleží na celkovém dojmu a kompatibilitě všech nástrojů, je pro vás Rösle to pravé řešení.

Dochucením k dokonalosti

Ani to nejlepší maso nevynikne, posypete-li jej drceným pepřem ze sáčku. Zdeněk Polhreich nás naučil nedělat kompromisy a používat ty nejlepší ingredience. A tak se neváháme porozhlédnout po polovině světa, abychom vám nabídli to nejlepší. Nevěříte?

Začněme pepřem …

Podívejte se třeba na mlýnek na pepř Zanzibar od francouzského Peugeotu. Dokonalý mechanismus je samozřejmostí, ale vy si můžete vybrat ze tří exkluzivních druhů pepře. Je libo černý Kampot z Kambodži se sladkými květinovými tóny? Nebo madagaskarský bílý Sikara s jemnou mentolovou příchutí? A co třeba černý Voatsiperifery s nádechem citrusů, ovoce a květin? Mlýnky na koření ještě nikdy nebyly tak svůdné.

… a nezapomeneme na extra virgin olivový olej …

Ten jsme pro vás přivezli přímo z Kréty. V BIO extra panenském olivovém oleji Potten & Pannen – Staněk vám učarují jemné tóny mandlí, artyčoků a zelené trávy a kořeněný nádech s lehce hořkým dozvukem typickým pro olivový olej nejvyšší kvality.

Podtrženo, sečteno – v Potten & Pannen – Staněk jsme při sestavování grilovací kolekce mysleli na vše. Ostatně, přesvědčte se sami.

Grilovací speciál aneb jak vybrat pomůcky pro grilování