Sambonet   (39)

Informace pro kategorii Sambonet

Sambonet = dokonalý italský design se šlechtickými kořeny

Měděné příbory Sambonet MoodSambonet Mood SBT měděné příbory

V roce 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umění a syn šlechtice z Vercelli, složil mistrovskou zkoušku cechu zlatnického, uložil v turínské mincovně svou pečeť, nesoucí iniciály GS a založil společnost nesoucí jeho jméno. Na začátku 20. století již byla jeho společnost Giuseppe Sambonet oficiálním dodavatelem mnoha vznešených rodin. 

V roce 1932 se stala první italskou společností, schopnou vyrábět jak ryzí mincovní stříbro, tak i postříbřené příbory. V roce 1938 započala s inovativním procesem výroby nerezových příborů a zdokonalila techniku postříbřování oceli. Po 2. sv. válce, v roce 1947 započala s výrobou nerezových nožů a čepelí s použitím své vlastní technologie.

Nerezové příbory Sambonet Hannah Antique blackSambonet Hannah Antique black nerezové příbory

Nerezové příbory Sambonet PerlesSambonet Perles nerezové příbory

Rok 1956 byl pro firmu Sambonet skutečně významným mezníkem, vybral si ji jako svého dodavatele káhirský hotel Hilton…V obrovské konkurenci porazila 53 dalších účastníků tendru a dobyla tak svou kolekcí nádobí Holloware exkluzivní trh světových hotelů a restaurací. 

Veleúspěšná kolekce je v nabídce firmy dodnes. Firma je dodavatelem pro přední hotelové řetězce jako je Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atd.

Zlaté příbory Sambonet LaurierSambonet Laurier zlaté příbory s ornamenty

Sambonet Ciotola Sphera servírovací tác, cukřenka, šejkrSambonet Ciotola Sphera měděný servírovací tác, cukřenka, šejkr

Od 60. let minulého století začala firma spolupracovat s předními světovými designéry, kteří vytvořili originální kolekce a dovedli společnosti Sambonet na špičku v designu stolního a kuchyňského nádobí. 

Příkladem jsou třeba stále obdivované kolekce od Roberta Samboneta, vystavené v Muzeu moderního umění (MoMA) v New Yorku.

Sambonet Bamboo čajová/kávová konvice, mlíčenka, cukřenka nerezováSambonet Bamboo nerezová čajová/kávová konvice, mlíčenka, cukřenka

Sambonet Domus čtyřramenný svícen nerezovýSambonet Domus nerezový čtyřramenný svícen

Firma Sambonet vstoupila v roce 1997 do skupiny Paderno, čímž vznikla nová společnost Sambonet Paderno Industrie S.p.A, se sídlem v italském městečku Orfengo, ležícím mezi Novarou a Vercelli. Když tato nová firma v roce 2009 získala prestižní značku německého porcelánu Rosenthal, byl to jen začátek její nové cesty. Následovala akvizice bavorského Arzbergu v roce 2013 a v roce 2015 pak francouzské ikony elegance Ercuis & Raynaud. Díky podnikavosti bratrů Pierluigiho a Franca Coppových, od 70. let minulého století majitelů společnosti Paderno, je nyní skupina Arcturus, kam všechny zmíněné značky nyní patří, skutečnou velmocí ve světě špičkového stolního a kuchyňského nádobí i  luxusních doplňků bydlení.

Sambonet Ciotola Sphera servírovací tác měděný, zlatý, fialovýSambonet Ciotola Sphera servírovací tác měděný, zlatý, fialový matný