• Menu
EN
Pro špičkovou kuchyňskou výbavu Navštivte E-shop

Značka Kusmi Tea

Geneze Kusmi Tea se datuje do roku 1867 a je spjata se jménem Pavel Michajlovič Kusminov. Mladý obchodník toho roku vytvořil první originální směs Bouquet of Flowers a ta se brzy stala oblíbeným nápojem tehdejšího petrohradského cara. Mimochodem – dodnes zůstává jedním z pilířů sortimentu Kusmi Tea. Od roku 1917 je však domovem značky Paříž – Pavlův syn Vladimír se sem přesunul v očekávání politických nepokojů a na adrese 75, anevue Niel vybudoval těsně před vypuknutím říjnové revoluce Maison Kusmi-Thé. Brzy expandoval a otevřel pobočky v Berlíně, Záhřebu nebo New Yorku.

Novodobou historie Kusmi Tea píší bratři Orebiové a jejich rodinná společnost Groupe Orientis. Koupili firmu, revitalizovali ji a obnovili mezinárodní proslulost tradiční značky. Její butiky dnes najdete na nejprestižnějších obchodních adresách, včetně pařížské Champs Elysées. Rozsáhlá světová síť čítá přes tisíc obchodů.

Design a nejvyšší kvalita

Kusmi Tea je vpravdě superprémiovou značkou a dodnes odkazuje na bohatou tradici. Čajové obaly zdobí barokní motiv pohledu na Petrohrad se siluetou chrámu svatého Izáka. Každý druh čaje má svou vlastní barvu a paleta kovových dóz v prodejnách Kusmi Tea spoluvytváří jedinečnou a snadno rozpoznatelnou identitu značky.

Mistroství rodiny Kusminov stále oživují exkluzivní směsi, dosud vyráběné podle přísně utajovaných původních receptur. Vedle nich Kusmi Tea nabízí více než sedmdesát variant černých, zelených nebo červených čajů a čajových směsí té nejvyšší kvality. Používá výhradně celé čajové lístky, které nakupuje přímo od pěstitelů v Indii, Číně a na Srí Lance.

Sedmdesát druhů ve čtyřech kategoriích

Exkluzivní kategorii tvoří legendární ruské směsi – aromatizované černé čaje, ochucené citrusy a kořením. Klasické černé čaje ve druhé skupině jsou silné čaje buď jednodruhové černé (ranní) nebo podtržené jemnými výtažky vanilky či čokolády pro „čaje o páté“. Třetí kategorii zastupují klasické zelené čaje buď čisté nebo aromatizované extrakty květin či ovoce. Jsou ideální k celodenní konzumaci. Unikátní směsi bylin a ingrediencí s prokázanými pozitivními účinky pak od roku 2007 tvoří poslední skupinu – wellnes.

Petrohradská exkluzivita

Ochutnejte stejné nápoje, jaké od roku 1880 pily ruské carské rodiny. Třeba nejoblíbenější čaj Kusmi Prince Vladimir, pojmenovaný po kyjevském velkoknížeti nebo směs indického a cejlonského čaje s bergamotem, citronem a pomerančovými květy, inspirovanou legendami o vévodkyni Anastasii, dceři cara Mikuláše II.

Wellnes směsi pro zdraví

Nejmladším sloupem sortimentu Kusmi Tea jsou směsi s prokázaným pozitivním účinkem na lidské zdraví a organismus. V jejich čele stojí Detox – delikátní směs jihoamerického povzbuzujícího čaje mate, zeleného čaje a citronové trávy pro očistu i osvěžení těla. Dokonalému vzhledu a očistě pleti pomůže „nápoj krásy“ BB Detox – zelený čaj s mate a špetkou grapefruitu. Pro povzbuzení smyslů sáhněte po výtečné směsi černého čaje s kořením, guaranou a lékořící jménem Sveet Love nebo po Boost, v němž mate a zelený čaj doplňují tóny skořice, zázvoru a bergamotu. Raději byste zklidnili? Proč ne, máme pro vás Be Cool – sladký čaj s lékořicí a mátou. Nechejte se osvěžit mixem zeleného čaje, máty a mořské řasy Algotea, případně pro chvíle bezstarostného odpočinku sáhněte po Euphorii s praženým mate, čokoládou a pomerančem.

Butik Kusmi Tea v Praze, již na 2 adresách

Společnost Potten & Pannen – Staněk pro vás v dubnu 2015 otevřela první středoevropský butik Kusmi Tea na jedné z nejlepších pražských obchodních adres – v galerii Nový Smíchov. Na podzim roku 2016 byl otevřen druhý butik Kusmi Tea na neméně známe adrese - v exkluzivní nákupní galerii v OC Chodov. Odborný personál vám rád pomůže s výběrem optimálního čaje přesně podle vašich potřeb a poradí i s výběrem doplňků i se správním postupem přípravy, abyste mohli pozitivních účinků prémiových směsí Kusmi Tea využít skutečně beze zbytku. Elegantní kovové dózy se sypaným čajem Kusmi Tea představují i ideální dárek pro každého milovníka čaje.

Specializovaný eshop

V červenci roku 2017 jsme spustili eshop pro všechny milovníky kvalitních čajů. Každý, kdo si zamiloval exkluzivní čaje Kusmi Tea zde nalezne kompletní nabídku prémiových čajů - sypaných v překrásných kovových dózách i porcované v mušelínových sáčcích.

Proč Kusmi Tea?

  • superprémiová začka čajových směsí
  • zkušenosti s přípravou čajových směsí od roku 1867
  • tradice spojené s petrohradským carským dvorem
  • jen nejlepší suroviny – celé čajové lístky přímo od dodavatelů
  • možnost výběru z více než sedmdesáti druhů
  • Kusmi Tea si můžete objednat také na eshopu Popasta.cz