Připíjíme na lásku!

30. ledna 2024
Připíjíme na lásku!
Svátek všech zamilovaných – Valentýn – se pomalu a jistě blíží. Udělejte své drahé polovičce radost a překvapte ji v tento výjimečný den romantickou večeří, které bude dominovat krásně prostřená slavnostní tabule. Večer zahajte tradičním přípitkem v podobě luxusního prosecca, delikátního vína či sklenicí oblíbeného míchaného nápoje. To vše za doprovodu našich prémiových společníků.
Připíjíme na lásku!

Jak na správně prostřený stůl?

I prostřená tabule má svá základní pravidla, jejichž dodržení udělá váš večer výjimečnou událostí. Pojďme se podívat, jak dosáhnout elegantního a zároveň řádně prostřeného stolu, který dovede váš společný okamžik k naprosté dokonalosti.

Talíře

Základním talířem je tzv. klubový talíř. Ten se nachází ve středu prostírání a pokládají se na něj talíře následujících chodů – na hlavní chod, polévku nebo salát.

Příbory

Co se týče příborů, platí dvě základní pravidla:

1. Příbor, který se používá pravou rukou, se nachází vpravo od talíře a naopak.

2. Příbor, který budete používat jako první, leží od talíře nejdále. 

Skleničky

Skleničky se pokládají přímo nad nože a s jejich používáním začínáte zprava. Jako první stojí sklenice na aperitiv, vlevo od ní sklenice na bílé víno, pak sklenička na červené víno. Sklenice na vodu má místo úplně vlevo.

A jaké sklenice pro určitý druh nápoje vybrat?

Na červené víno 

Pokud dáváte přednost červenému vínu, dokonale si jej vychutnáte v křišťálových sklenicích kolekce Manufacture Rock od německé značky Villeroy & Boch. Sada obsahující 4 kusy sklenic z kvalitního křišťálového skla je ideálním společníkem pro nezapomenutelné stolování plné luxusu a elegance. Díky jednoduchému designu, který ozvláštňuje do matně černa tónovaná stopka, lze kolekci kombinovat s porcelánovou kolekcí napodobující břidlici. 

Na bílé víno

Pro milovníky bílého vína připravila značka Villeroy & Boch kolekci Grand Royal Platinum, které dominují ručně foukané a broušené sklenice s platinovým lemováním. Jde o nejexkluzivnější kolekci německé společnosti, která z vašeho stolování vykouzlí jedinečný moment. Křišťálové sklo je díky své odolnosti, lesku i průzračnosti ukázkou špičkové práce mistrů sklářů. Sklenice nejsou vhodné do myčky, protože mají při opakovaném mytí v myčce tendenci zmatnět.

Na šampaňské

Šampaňské je vysoce luxusní šumivé víno známé pro svou tradiční výrobu a výjimečnou kvalitu. To pravé pochází výhradně ze severovýchodní Francie, z vinařské oblasti Champagne-Ardenne. Díky své kvalitě si zaslouží také stejně prémiové servírování. Křišťálová sada 4 sklenic o objemu 290 ml je vhodná pro milovníky romantického a jemného designu. Sklenice z kolekce Rose Garden od Villeroy & Boch udělají z vaší prostřené tabule rozkvetlou růžovou zahradu

Na vodu

Robustní pohár kolekce Boston vyrobený z kvalitního křišťálového skla je vhodný jak na podávání vody, tak i jiných nealkoholických nápojů. Díky svému nadčasovému vzhledu je vhodný na jakýkoliv prostřený stůl, svou elegancí přitom obstojí i při slavnostních příležitostech. Pohár o objemu 0,40 l se vyznačuje fazetovým designem a jeho povrch odráží světlo různými směry, čímž vytváří krásnou hru stínů a světla

Na pivo

Pivo je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě. Právě pro jeho příznivce navrhla porcelánka Villeroy & Boch sklenici z kolekce Purismo Beer. Její tvar je speciálně uzpůsoben tak, aby umocnil vůni a chuť tohoto lahodného moku. Bezolovnatý průzračný křišťál vás okouzlí svým leskem a jednoduchým designem a jeho silná odolnost vůči popraskání si vás získá svou praktičností. Pohár, jehož objem je 0,36 l, je možné mýt v myčce na nádobí. 

Na míchané nápoje

Pro ty, kteří se nebojí experimentovat a mají rádi pestrost nejen v životě, ale i na svém prostřeném stole, je tu kolekce od Villeroy & Boch, Rose Garden. Její součástí jsou 4 ks křišťálových sklenic na longdrink o objemu 300 ml. Sklenice díky jemnému prolamování vytvářejí krásnou hru světla, čímž působí na prostřeném stole elegantně. 

Na destiláty

Sada sklenic z kolekce Ardmore Club tradiční německé značky Villeroy & Boch obsahuje dvě nízké sklenice na whisky, kterým dominuje křišťálová karafa. Ta je vyrobena z kvalitního křišťálu a díky pravidelným grafickým výbrusům a kulatému uzávěru působí moderně, elegantně, a lze ji tak použít i jako designový prvek vašeho interiéru.