Máte chuť na změnu? Už je čas...

18. srpna
Máte chuť na změnu? Už je čas...
Udržitelnost je trendy, šetřit jídlo je cool a být smart je in. Dovolte, abychom vám představili zbrusu novou novinku firmy Zwilling, se všemi jejími výhodami.

Konec nepříjemných překvapení

Promyšlený smart koncept pro domácí vakuování Zwilling Fresh & Safe, novinka na trhu, kterou máme tu čest vám představit, umožňuje jídlo v nezměněné kvalitě uchovat až 5x déle oproti běžnému skladování, a to pouze uzavřením do vzduchotěsné krabičky, přičemž vytvoření vakua vám zabere díky dobíjecí elektrické vakuovací pumpě jen pár sekund.

Můžete tak zapomenout na nemilé překvapení, když si v práci otevřete krabičku a v ní najdete "unavený" zeleninový salát, který byl včera přece tak vynikající. Už se vám nestane, že grilovaná kuřecí stehýnka, která se vám tak povedla na víkendové oslavě, jen jich bylo moc, vyndáte po týdnu z mrazáku nechutně vyschlá, zkrátka spálená mrazem. Není smutnějšího pohledu než na poloprázdnou lahev vína, které před týdnem bylo skvělé, ale teď je jeho jiskra pryč. Díky Zwilling patentovanému vakuovému uzávěru a vakuovačce se už nebudete muset bát sami si takovou láhev otevřít, i pokud víte, že ji sami hned nevypijete.

Fresh & Safe – chytrý koncept vakuování a skladování potravin

Nadčasový design, prémiové materiály a dokonalá technologie. Žádné dráty, jednoduchá obsluha. Dobíjecí elektrická vakuovací pumpa váží pouze 300 g a ovládá se jediným tlačítkem. Sama pozná, kdy se má vypnout. Skleněné vakuovací boxy jsou ideální do chladničky, opakovaně použitelné vakuovací sáčky perfektní do mrazáku nebo pro vaření sous-vide, plastové boxy pro obědy a svačiny do práce či na výlety. To jsou základní charakteristické znaky této moderní řady pro vakuování potravin. V čem je však novinka firmy Zwilling tak unikátní oproti ostatním vakuovacím systémům? Především v sobě spojuje výhody domácího vakuování s chytrými technologiemi. Potěší tak jak hospodyňky, tak geeky.

Chytrá aplikace a QR kódy

Díky chytré aplikaci Zwilling Culinary Worlddostupné zdarma pro iOs i Android (zatím pouze v angličtině) a QR kódu na každé vakuovací dóze i sáčku na vakuování budete mít ve svém chytrém mobilu perfektní přehled, jaké potraviny máte v ledničce a v mrazáku. Aplikace vás upozorní také na blížící se datum konce spotřeby, pomůže s plánováním nákupního seznamu či doporučí recept, který z uskladněných potravin můžete připravit.

Co to je vakuum? A k čemu je vakuování vlastně dobré?

Stručně řečeno, vakuum je prostor bez přístupu vzduchu a tedy kyslíku. A co z toho plyne? Kromě jiného například i to, že uchování potravin ve vakuu značně zpomalí proces jejich stárnutí, tedy jejich napadení různými mikroorganismy, protože ty ke svému přežívání kyslík potřebují. Jídlo tímto způsobem uskladněné tak zkrátka zůstane déle čerstvé, zachová si i svou původní chuť a vůni. Pochopitelně i zde hraje svou roli čas a neznamená to, že si uchováte vakuované jídlo na věky, to by pak bylo velmi jednoduché být stále mlád, jak zpíval klasik Karel Gott. Chytrá aplikace Zwilling Cullinary World vás sama upozorní, když už se přiblíží datum spotřeby.


Úspora času, krabičková domácí strava, rychlé marinování i sous-vide vaření

Nový koncept chytrého domácího vakuování a skladování potravin Zwilling Fresh & Safe počítá nejen s úsporou potravin – už žádné zbytky s láskou připraveného jídla, které putují do koše! Nabízí také úsporu vašeho času. Díky použití vakuování můžete navařit v kuse na několik dní dopředu a ušetřený čas pak strávit se svými blízkými nebo se věnovat koníčkům. A nejen to. Zavakuované jídlo ve skleněných krabičkách můžete po jejich otevření také rovnou, aniž byste jej někam přendávali, samozřejmě po sundání víčka, zapékat do 180 °C v klasické troubě. Jídla zavakuovaná v plastových boxech lze skladovat v mrazáku a bez problémů rozmrazovat v mikrovlnné troubě. Marinování masa, třeba na zimní grilování, díky vakuovacím sáčkům zkrátíte na pouhých 30 minut. Nenajdete také lepší pomocníky než tyto naprosto vodotěsné, opakovatelně použitelné, plastové vakuovací sáčky, pokud se chcete ponořit do tajů vaření technikou sous-vide.


Přesvědčte se sami

Skepticky můžete ze začátku namítat, že nejrůznější vakuovačky, sáčky, dózy a fólie už tu dávno jsou a za příznivější ceny. Po bližším prozkoumání této novinky firmy Zwilling nám však jistě dáte za pravdu, že vám Potten & Pannen-Staněk opět přináší zcela nový trend, tentokrát ve skladování jídla, ať už pro další konzumaci doma za pár týdnů, či v práci, ve škole nebo na výletě. Koncept Fresh & Safe je jednoduchý, ekologický, zodpovědný, zkrátka prostě geniální. Přesvědčte se ostatně sami.

Související a doporučené produkty