Recept na dortík z hrnku (mug cake)

Už znáte dortíky mug cakes, které si během chvilky připravíte v hrníčku v mikrovlnce nebo v troubě? Pár minut a můžete snídat!

Výborná snídaně nebo svačina s sebou

Ingredience:

Na 1 hrnek

  • 2 lžíce mouky
  • 1 lžička cukru
  • 2 lžíce mléka
  • 1 lžíce chuťově neutrálního oleje
  • 1 lžička kypřicího prášku
  • 1 vejce

 

Postup:

  1. Na jeden hrnek si připravte 2 lžíce mouky a mléka, lžičku cukru, lžíci neutrálního oleje, lžičku kypřicího prášku a jedno vejce. Smíchejte spolu suché ingredience a pak přimíchejte předem smíchané mokré ingredience. Hrnečky naplňte těstem do poloviny. Pokud budete chtít dortíky z hrnku po upečení vyklepnout, nezapomeňte hrnky před naplněním vymazat tukem.
  2. Vložte je do mikrovlnky na 90 vteřin na 800 wattů, nebo do trouby předehřáté na 180 °C na 20 minut. Mňam!

 

Také můžete…

…přidat do těsta cokoliv, co máte rádi: kakao, vanilkový cukr, kousky čokolády, mandle, oříšky, ovesné vločky, sušené nakládané ovoce nebo kapku rumu…popusťte uzdu vaší fantazii. A proč nevyzkoušet i slanou verzi – třeba s pórkem a crème fraîche?

 

Něco extra na konec

Pokud dortík vyklepnete, můžete jej posypat moučkovým cukrem i ozdobit čokoládovou nebo cukrovou polevou. Pěkně vypadají i cukrové perly na zdobení a obyčejná drobenka, a výborně bude chutnat také se šlehačkou nebo jemným pudinkem. Brzy zjistíte, že s každým dalším mini dortíkem budete chtít stále více experimentovat a třeba překvapíte i sami sebe.

 

Pro vegany

V základním receptu nahraďte vejce rozmačkaným banánem nebo 1 a ½ lžící mletého lněného semínka smíchaného se 75 ml vody.

Recept na dortík z hrnku (mug cake)