Opinel   (159)

Informace pro kategorii Opinel

Opinel - francouzská značka ze Savojských Alp

Začalo to v malé dílně roku 1890. Joseph Opinel vyrábí zavírací nůž, svůj první. Malá dílna ve francouzském Chambéry (Savojské Alpy) se postupně zvětšovala, až se značka Opinel stala synonymem pro kvalitní zpracování materiálů, čepele z prvotřídní oceli, nepřekonatelnou ostrost a dřevo pocházející z 95 % z lokálních lesů.

V Chambéry dodnes zůstalo centrum výroby. Kovají zde čepele ze špičkové švédské karbonové nebo nerezové oceli, vyřezávají střenky a nože se pak ručně kompletují a brousí do vysoké ostrosti. 95 % dřeva na výrobu rukojetí pochází přímo z Francie, zbytek tvoří dřeva exotická dovážená pro střenky luxusních dárkových nožů. A ta stojí za to. Posuďte sami: je libo eben, zebrano nebo třeba palisandr?

Zavírací nůž Opinel Classic Inox, bukové dřevoOpinel Classic Inox zavírací nůž, bukové dřevo

Outdoorová klasika

Zavírací a „outdoorové“ nože jsou dodnes vlajkovou lodí firmy Opinel. Charakteristickým znakem zavíracích nožů Opinel je kroužkový zámek Virobloc – patentovaná pojistka nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevření. Mít svůj zavírací nůž Opinel zkrátka znamená dát najevo svůj smysl pro kvalitu a styl.

Outdoorové nože Opinel jsou i dnes dokonale funkční. Potřebujete oříznout kousek dřeva? Zamknout horolezeckou karabinu? Žádný problém. Ty moderní pamatují i na píšťalku, s níž si v případě potřeby přivoláte pomoc.

Zavírací nůž Opinel Classic Carbon a multifunkční nůž Opinel DYI, modrýOpinel Classic Carbon zavírací nůž a Opinel DYI multifunkční nůž, modrý

Indoorová inovace

Sortiment Opinel se brzy rozšířil i do francouzských kuchyní a z nich do celého světa. Také kuchyňské a příborové nože se nesou ve znamení kvality spojené s jednoduchostí a dokonalou funkčností. Zaujme však na nich také hravá barevnost sad škrabek, nožíků a kuchyňských doplňků. Škála kuchyňských nožů Opinel je velmi široká. Na své si v ní přijdou hobby kuchaři i profesionálové. 

Kolekci Opinel Intempora ve své škole používá i francouzská gastronomická celebrita Alain Ducasse. V Chambéry však nezapomínají ani na děti, pro něž připravili speciální bezpečný nůž s držátkem a zakulacenou špičkou a bezpečnostním kroužkem. Ten má i speciální škrabka a sérii doplňuje důmyslný chránič prstů.

Opinel Travel classic Inox nůž s vývrtkou, bukové dřevoOpinel Travel Classic Inox nůž s vývrtkou, bukové dřevo

Hlavní výhody:

  • výroba v Savojských Alpách
  • bohatá nabídka pro nadšené domácí kuchaře i profesionály
  • kroužková pojistka Virobloc zajistí bezpečnost
  • kvalitní materiály, precizní zpracování
  • francouzský design

Zavírací nože Opinel Laminated Bikch, limitovaná ediceOpinel Laminated Bikch zavírací nože, limitovaná edice

Portfolio produktů:

  • kuchyňské nože
  • příborové nože
  • nože pro děti (se speciálním držátkem, kulatou špičkou a bezpečnostním kroužkem)
  • škrabky
  • nožíky