Umělecká kolekce Far, Far, Closer – pootevřené dveře do světa haute couture stolování

08. června 2022
Umělecká kolekce Far, Far, Closer – pootevřené dveře do světa haute couture stolování
Cesta do hlubin vlastní duše, i tak by se dala nazvat originální umělecká kolekce, navržená pro Rosenthal Morgannem Lechatem. Zastavte se a ponořte se do tajů mysli mladého francouzského výtvarníka s námi.
Umělecká kolekce Far, Far, Closer – pootevřené dveře do světa haute couture stolování

Far, Far, Closer – aneb cesta do vlastního nitra

Motiv lidských rukou, doplněný větším či menším počtem postaviček je výrazným prvkem celé umělecké kolekce, stejně jako jednoduchou linkou vykreslené lidské tváře. Autor těchto emotivních ilustrací, mladý francouzský designér Morgann Lechat, podnikl tuto intimní cestu do nitra vlastní duše, do světa neznámého a přesto tak blízkého, aby nám vyprávěl své příběhy o potřebě dotyku a blízkosti, o jejich důležitosti pro sebe i ostatní.

Můžete si být jisti, že i jediný kousek kolekce zaručeně všechny zaujme a z vašeho stolování udělá naprosto výjimečný zážitek. Vyzkoušejte netradiční kombinace na vlastním stole nebo ozdobte svůj interiér skutečným eye catcherem.

Umělecká kolekce je tvořena talíři, šálky a miskami v různých velikostech, součástí je i originální váza, vyrobená v celosvětově limitované edici 100 kusů. 

Rosenthal umělecká kolekce Far, far, closer Morgana Lechata.

Kdo je Morgan Lechat?

Francouzský designer a ilustrátor Morgann Lechat (* 1988) se realizuje v oblasti kreativního vedení, grafické práce a designu objektů, 3D kresby, návrhů oděvů a tetování. Vystudoval grafický design v Paříži a v Amiens ve Francii. Větši část svého života strávil v zahraničí (Kamerun, Austrálie, Francouzská Guiana). Po 6letém pobytu ve Varšavě nyní žije a pracuje v jihozápadní Francii a své dny dělí mezi osobní projekty a kreativní studio SAISONS, které spoluzaložil v roce 2018.

Přes 140 let tradice

Německá značka Rosenthal představuje inovaci, design, kvalitu a sofistikované řemeslné zpracování perfektního porcelánu už od roku 1879. Dáváte přednost inovativnímu, neobvyklému designu? Pak jsou umělecké kolekce, jak ta nová letošní Far, Far, Closer nebo loňská Cilla Marea navrženy právě pro vás.

Jméno Rosenthal voní kvalitou i luxusem. V německém Selbu tuto dnes světově proslulou firmu založil tajný rada Philipp Rosenthal a hned v roce 1879 jí dal do vínku to nejlepší z tradice východoněmeckého centra porcelánu. Jeho syn vedl firmu až do 70. let dvacátého století a udělal z ní výjimečnou společnost, s níž spolupracovali přední výtvarníci, architekti a designéři – počínaje Versacem nebo Waltrem Gropie přes Konstantina Grcice až po třeba našeho Bořka Šípka. Rosenthal už od svého založení razí cestu výroby porcelánu výběrem prémiových materiálů, originálními formami a nevšedním dekorem.

Německá preciznost a špičkový design

Německá značka Rosenthal má za sebou úžasnou historii sahající až do roku 1879. Zosobňuje v sobě neustálou touhu po inovaci, tu nejvyšší kvalitu, špičkový design, hluboký smysl pro detail a sofistikované, perfektně řemeslné zpracování.

  • symbióza luxusu, kvality a krásy
  • nejlepší tradice světově proslulé firmy
  • designy vytvářené předními umělci
  • mimořádně kvalitní materiály

Související a doporučené produkty