Trendy novinky od Villeroy & Boch pro rok 2023

13. března
Trendy novinky od Villeroy & Boch pro rok 2023
Nadčasová elegance, inovativní design a výjimečná kvalita. Tak by se dala popsat prémiová značka Villeroy & Boch, která letos oslaví své 275. výročí. Při této příležitosti si připravila hned několik zajímavých novinek, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Když se řekne Villeroy & Boch, většině z nás se vybaví prémiový porcelán, luxusní křišťál i slavnostní vánoční kolekce. Německá společnost přitom navazuje na odkaz Pierra - Josepha Bocha starý 275 let. I díky tomu aktuálně spojuje své tradice se současnými trendy a přichází na trh s několika zásadními novinkami pro rok 2023, se kterými se v průběhu roku potkáte v našich prodejnách a e-shopu. 

Výroční kolekce Jubilee 275

Největší překvapení v novinkách pro rok 2023 představuje výjimečný stohovatelný servis ve tvaru koule La Boule, který ocení především všichni sběratelé a nadšenci umění. La Boule je sama o sobě živoucím kusem historie - a zároveň ukázkovým příkladem toho, jak lze ikonu designu 20. století interpretovat pro současné využití. 

Původní model, známý pod názvem “The Ball", navrhla v roce 1971 designérka Helen von Boch. Šlo tehdy o 24 kusů nádobí, které bylo možné vrstvit do dokonalého tvaru koule. Členka osmé generace porcelánového impéria Villeroy & Boch za svůj nápad dostala v roce 1972 prestižní cenu IF Product Design Award. Původní La Boule se stala také součástí sbírek newyorské galerie moderního umění MoMA a Musee des Arts Decoratif v Paříži.

Současné modely stohovatelné kolekce jsou upraveny tak, aby vyhovovaly potřebám moderních domácností, přesto ale neztratily nic ze svého osobitého charakteru a jedinečného designu. V jubilejním roce proto značka uvedla na trh převratnou novinku - La Boule Paradiso v limitované edici, jež kombinuje historické dekory ryté do mědi s japonskými motivy v grafickém zpracování,  modrou barvou typickou pro značku i kontrastními oranžovými prvky. Servis vhodný pro dvě osoby se skládá ze dvou univerzálních talířů, dvou větších a dvou menších misek a servírovacího talíře. Jubilejní kolekce Paradiso je doplněna o Birthday cake, který lze ve složené podobě použít jako svícen, v rozložené jsou to  misky ve dvou velikostech, svícen a servírovací talíř. V kolekci najdete také výroční porcelánové hrnky s motivem neoblíbenějších kolekcí od Villeroy & Boch.

Stylový večírek s retro sklenicemi Boston

Spojení různých kontrastních barev, jako je tomu v případě nového trendu kitchy kitchens, se dostává i do aktuální kolekce Boston. Křišťálové sklenice Boston jsou vyrobeny v nových odstínech –⁠ meruňková a levandulová. Unikátní fazetový design dodává skleničkám hravý retro vzhled. Díky tomu jsou ideální nejen do moderní kuchyně, ale i do vintage domácností. A to jak při každodenním, tak i při svátečním stolování.

Barevné sklenice Boston jsou navíc skvěle kombinovatelné s dalšími kolekcemi, jako je Petite Fleur nebo NewMoon. V nabídce najdete poháry na bílé a červené víno, sklenice na šampaňské, sklenice na vodu nízké i vysoké, sklenice na koktejly.

Meruňková nebo levandulová?

Sklenice Boston Villeroy & Boch meruňková barva
Sklenice Boston Villeroy & Boch levandulová barva

Hravost skrytá v barevných sklenicích Like

To, že barvy jsou dominantním prvkem pro rok 2023, ukazuje i nová kolekce sklenic Like. Ty hrají hned několika novými odstíny, mezi které patří například hroznová, šalvějová, meruňková nebo levandulová. Surrealistické tóny inspirované přírodou se pak promítají rovněž do unikátních variací a vytváří moderní a minimalistický design.

Čtyři typy sklenic jsou univerzální pro jakýkoliv váš oblíbený nápoj. Vybrat si tak můžete sklenice na víno, sklenice na whisky, sklenice na šampaňské a vysoké skleničky na vodu či longdrink. Vhodné jsou nejen pro každodenní použití, ale také při výjimečných událostech, ať už je to rodinná oslava, grilování nebo piknik na zahradě. Protože je k dispozici hned několik barev, pozná si při oslavách navíc každý svou vlastní skleničku.

Za zvuku šumícího moře s kolekcí Perlemore

Horké slunce v zádech, písek mezi prsty a jemné šumění moře. Nová kolekce premium porcelán Perlemore evokuje krásný letní den u moře. Její součástí je také dekorativní svícen ve tvaru mušle v jemných pastelových tónech a splývavé glazuře. Výjimečná interiérová dekorace připomínající letní dovolenou u moře naplní váš domov vzpomínkami na písečnou pláž zalitou sluncem. Trendy doplněk do domácnosti bude vypadat krásně jak na prostřeném stole, tak na římse nebo poličce. 

Svícen Villeroy & Boch Perlemore
Kolekce Perlemore Villeroy & Boch
Perlemor Villeroy & Boch

Kolekce Crafted inspirována přírodou

Trend organicky tvarovaného nádobí, který našel své uplatnění například v japandi designu nebo ve skandinávském stylu, má své místo také v nové kolekci Crafted. Ta svým vzhledem sice připomíná keramiku, je však vyrobená z prémiového porcelánu. Díky speciální reaktivní glazuře má každý kus nádobí z řady Crafted jedinečný vzhled a stává se tak malým a unikátním mistrovským dílem.

Talíře, misky, šálky nebo hrnečky z řady Crafted mají nadčasové oblé tvary, díky kterým působí kolekce čistě a minimalisticky. Najdete ji v několika barvách, jež můžete používat samostatně, případně je kombinovat mezi sebou a vytvořit tak jedinečné spojení barev a tvarů ve stylu mix & match. Kvalitní materiál umožňuje každodenní používání v myčce nádobí nebo v mikrovlnce.

Villeroy & Boch Crafted

Nová barva NewMoon kolekce

Zatímco v minulých letech dominovaly na trhu chladné odstíny spojené s minimalismem, nyní se designéři zaměřili na teplé tóny, které prostory zútulňují a dodávají jim příjemnou atmosféru. Jinak zářivě bílou kolekci NewMoon proto v roce 2023 doplní nový odstín béžové v matném provedení. Jídelní talíře ve dvou velikostech, dezertní talíře, talíř na chléb, hluboké misky nebo talíře na servírování tak pořídíte v nové barvě beige, která skvělé pracuje s ostatním nádobím v bílé barvě. 

Kolekce NewMoon vychází z magického tvaru půlměsíce. I proto zde hlavní roli hrají asymetrické linie doplněné o lesklý povrch, které najdete i na dalších doplňcích, jako jsou sklenice se zkosenou hranou NewMoon a nerezové příbory ve futuristickém designu.

Villeroy & Boch NewMoon beige
Villeroy & Boch NewMoon beige

Vánoční kolekce Winter Glow ve skandinávském stylu

Milovníky skandinávského hygge okouzlí nová vánoční kolekce porcelánu Winter Glow, která oproti jinak zdobným svátečním sériím z dílny Villeroy & Boch, sází na moderní vzhled ve stylu keramiky a elegantní linie, typické pro severský minimalismus. Za povšimnutí pak stojí propracované detaily a kvalitní glazura, která dodává nádobí jedinečný lesk a zlaté hvězdičky připomínající třpytivé vločky sněhu.

Winter Glow Villeroy & Boch
Winter Glow Villeroy & Boch
Winter Glow Villeroy & Boch

Další inspirace od Villeroy & Boch

Další inspirace od Villeroy & Boch