MDŽ – svátek s více jak 100letou historií

03. března 2023
MDŽ – svátek s více jak 100letou historií
Důvodů, proč dát ženě květinu, není nikdy dost. A nadcházejíci mezinárodní svátek žen, ono komunisty zprofanované MDŽ, je jen dalším střípkem mozaiky příležitostí. Není třeba se ohlížet do minulosti, stačí si říct, že je vlastně hezké, že tu ten 8. březen jako Mezinárodní den žen máme, a že slavit jej má svůj smysl. Kdyby pro nic jiného, tak pro tu radost, kterou darovaná květina v jakémkoliv čase přináší. Zvláště pak je-li vybrána s láskou k obdarované a se znalostí jejích preferencí.
MDŽ – svátek s více jak 100letou historií

Květina jako milá pozornost

Růže a diamanty nezklamou, jak pravil jeden náš firemní klasik, nicméně radost uděláte i méně exkluzivní květinou. Četné experimenty prokázaly, že květiny jako takové mají vliv na naše chování, a to pozitivním směrem. Důležité je si pamatovat si, že květina není pro nás ženy jen „něco, co stejně hned zvadne“, ale rozumná investice, která se rozhodně vyplácí. Obdarované totiž říká, že na ni myslíte, že vás zajímá a není vám lhostejná a také, že si jí vážíte. A je jen dobře, když to není jen 1 x za rok, kdy vám to MDŽ zrovna připomene. Květinou ženu nikdy neurazíš. To by si měl zapamatovat každý, kdo se dnes lehce pohrdlivě vyjadřuje k dnešnímu Mezinárodnímu dni žen, u nás komunisty degradovanému MDŽ.

Miniváza 60 & 12 pro výjimečnou květinu. Jak se vám líbí?

Proč se slaví Meznárodní den žen?

Rosenthal Vesi Droplets Vesi Wavelets, váza, bílá

Úplně první známá oslava Dne žen proběhla v USA poslední únorovou neděli v roce 1909 jako americký Národní den žen, a to na počest demonstrace švadlen, která v New Yorku proběhla ve stejnou dobu rok před tím. Americké švadlenky v počtu cca 15 000 vyšly v roce 1908 do ulic New Yorku, aby vyjádřily svůj nárok na kratší pracovní dobu, lepší plat a také hlasovací právo. Mezinárodní den žen je tak střípkem ze skládačky boje žen za svá práva, ten úplně první mezinárodní byl oslavován 19. března 1911, postupem času se datum ustálil na 8. březnu a toto datum definitivně posvětilo v roce 1975 Valné shromáždění OSN, které rok 1975 vyhlásilo Mezinárodním rokem žen. MDŽ se slaví v cca 20 zemích světa.
40letá éra komunismu v našich zemích může za to, že velká část zejména generace 50+ tento svátek ostentativně ignoruje, a to v důsledku značně bizardních zážitků z dob oslav tohoto dne před rokem 1989. Svátek žen byl v socialistickém Československu ideálním nástrojem komunistické propagandy.  Ze stejného důvodu mají u nás nezasloužený osud
voňavé a křehké karafiáty, jejichž pěstování v jihočeském městě Klatovy začalo před více než 200 lety a klatovské karafiáty bývaly před 2. světovou válkou světově proslulým pojmem.

Květina jako symbol

Třeba se vám bude pro výběr hodit barevná symbolika květin:

  • rudá – vášeň, láska
  • růžová – sympatie
  • žlutá – žárlivost
  • modrá – věrnost
  • zelená – naděje
  • fialová – pokora
  • bílá – čistota, nevinnost 

Teprve s vázou však květina může vytvořit harmonický celek. Připravili jsme vám inspiraci pro vaše rozhodování, jak najít tu pravou.

Pro každého máme něco