Každodenní rituál s Lampe Berger

Katalytické lampy značky Maison Berger Paris jsou luxusním doplňkem vašeho interiéru a jejich výjimečné vlastnosti si zamilujete.

Zrození systému katalytické oxidace

Když lékárník Maurice Berger v roce 1898 v důsledku boje s nebezpečnou infekcí v nemocnicích ve Francii vynalezl katalytické lampy na čištění vzduchu, jeho záměr byl zcela jasný. Nebylo to o vzhledu, trendech, prestiži, či o penězích, které jsou pomíjivé. Bylo to o nesobeckém nápadu, vytvořit něco k prospěchu všech. Proto se zrodil systém katalytické oxidace neboli procesu hoření bez plamene, který sloužil k čištění vzduchu v uzavřených místnostech. K realizaci byly použity patentované lampy, které brzo našly využití v domovech, ateliérech či podnicích po celé Francii pod jménem Lampe Berger. Revoluční technologie, která dodnes stojí za tímto úžasným produktem, byla v průběhu obohacena o parfumaci. Přidání vůně od nejlepších francouzských parfumérů k samotnému čištění ovzduší znamenalo pro Lampe Berger v třicátých letech 20.století, kdy fascinace vůní ovládala svět, rychlý růst popularity. S ohledem na stále se rozšiřující portfolio produktů značky, které se nyní již nesoustředí jen na katalytické lampy, ale i na vonné difuzéry, svíčky, aroma difuzéry do aut, došlo k přejmenování značky na Maison Berger Paris.

Design a vůně spjatá se světoznámými jmény

Pro značku Maison Berger Paris již od počátku spolupracovala světoznámá jména designu společně s výrobci krystalového zboží jako Cristal de Baccarat, Cristalleries de Saint Louis, Emile Gallé, René Lalique či Coco Chanel, Jean Cocteau, Colette nebo Picasso. I proto věhlas značky Lampe Berger stále rostl a postupně se katalytické lampy staly díky svému designu vyhledávanými sběratelskými kousky.  Design katalytické lampy vytváří návrháři světoznámých jmen i dnes, zejména pod označením kolekce Art, kde najdete výjimečné tvary v limitovaných počtech.

Prostory ve kterých trávíte podstatnou část dne obohatí designové kosuky od Maison Paris Berger svým vzhledem, účelem a neobvyklým použitím. Jde o malý luxus, který si můžete dopřát každý den. Rituály s Lampe Berger se stanou okamžikem vašeho dne, který vás oblaží klidem, či nabije energií, který vás potěší či posune do hloubky vaší mysli za múzou inspirace.

Katalytické lampy a aroma difuzéry z kolekce Pyramide, Maison Berger Paris

Jak se katalytická lampa používá?

Potom, co si u nás vyberete z široké nabídky flakónu Maison Berger Paris a následně z více než 60 druhů různých vůní, můžete se svým unikátním rituálem začít. Lampu naplníte vůní do ⅔ jejího objemu.  Vložíte knot s kahanem a necháte knot nasáknout 20 minut. Pak kahan zapálíte a necháte cca 2 minuty hořet. Poté plamen jemně sfoukněte a nechte se pozvolna unášet vůní. Po dalších cca 20 minutách (závisí na velikosti prostoru a požadované intenzitě vůně) lampu uzavřete uzávěrem. Váš každodenní rituál tak spočívá v zapálení, sfouknutí a v užívání si vůně s příběhem, která za 20 minut pročistí a provoní vaše prostředí. Za krátkou dobu hoření lampa nevyprodukuje zbytečný kouř ani zplodiny. Již od svého počátku značka Lampe Berger tvoří interiérové trendy a zároveň jde s dobou a jejími náročnými požadavky, kdy má zaregistrováno šest mezinárodních patentů. To vše s jediným cílem -  přinášet do vašich domovů čistotu a vůni. Výrobky Lampe Berger jsou k dostání v 56 zemích světa a ročně se prodá 5 miliónů litrů vůní a 800 tisíc kusů aromalamp. Přidejte se.

Pod stejnou značkou, můžete najít i aroma difuséry, a to i takové, které jsou specializované např. na odstranění zvířecího pachu nebo na odstranění zápachu z cigaretového kouře.  


Související a doporučené produkty