Jars – každý kousek originál. Krásné, funkční, udržitelné...

08. června 2022
Jars – každý kousek originál. Krásné, funkční, udržitelné...
Objevujte s námi kouzelné kolekce, spojující v sobě s dokonalým francouzským šarmem soudobé trendy s uměním předků. Ponořte se do světa plného netradičních barev a tvarů, do snového světa prémiové, ručně vyráběné kameniny z Provence. 
Jars – každý kousek originál. Krásné, funkční, udržitelné...

Opravdová ruční práce

Dílna, ve které se vyrábí exkluzivní, prémiová kamenina značky Jars se nachází v městečku Drôme v Provence, přesně tam, kde ji již v roce 1857 založil Pierre Jars. Zakladatelova filozofie spojit krásné s užitečným došla prvního celosvětového uznání v roce 1900, kdy dílna za své produkty získala Velkou cenu na Světové výstavě v Paříži. A tato vize zakladatele je v Jars bezvýhradně naplňována dodnes. Celosvětový úspěch značky Jars je tak příběhem nekonečné lásky k řemeslu, vášně tvoření, magie technik starých mistrů, alchymie barev – zkrátka jedinečného know-how, předávaného po generace... Přes 160 let tradice výroby 100% přírodní, 100% ručně vyráběné kameniny té nejvyšší kvality pro každodenní požití. Výroba každého kousku (od vytvoření modelu přes vypalování po zabalení finálního výrobku) zahrnuje 10 kroků v rámci kterých proběhne průměrně 21 rukodělných procesů, u exkluzivních kousků pak jich je 50 a více.

Mušle a perly připomínající kolekce Wabi patří právě k exkluzivnějším kouskům, vycházejícím z dílny Jars.

Poezie každodenního luxusu. Bez výčitek!

Kamenina vytvářená v Jars se vyznačuje vysokou kvalitou, velkou pevností, nefragmentuje a není porézní. Jedná se o kompletně přírodní materiál, 100% recyklovatelný. Bez jakékoli přítomnosti kadmia nebo olova. Nádobí je vhodné do myčky i mikrovlnné trouby, je určeno pro každodenní využití. V neposlední řadě, vzhledem ke 100 % ruční práci, je každý kousek originál.

Originální kamenina Jars pro život plný barev

Pod značkou Jars si představte rodinnou keramickou manufakturu s 80 na výsost zručnými mistry svého řemesla, díky kterým vznikají skutečně originální, 100% přírodní a stále pouze ručně vyráběné kousky z glazované kameniny. S využitím znalostí předků značka Jars dnes představuje ryze současné, ucelené koncepty pro stolování, v moderních tmavých či pastelových odstínech nebo teplých, zářivých barvách, vždy však naprosto neotřelých a nečekaných tvarů, které probouzejí fantazii a chytí za srdce. Všechny nesou punc 100% ruční práce, proto je každý kousek malým uměleckým dílem, autorským originálem.

Všechny kolekce jsou vzájemně dobře kombinovatelné, i když každá si nese svůj vlastní, specifický charakter a příběh. Je jen na vás a vaší fantazii, jak si nakombinujete nepravidelné a rovné linie, lesklé a matné glazury, různé barvy a tvary, starosvětsky poetické a jednoznačně moderní... Koncept mix & match & play nejlépe vystihuje současnou filozofii firmy.

EVP – značka " živého dědictví"

100% ruční práce v Jars.

Rodinná manufaktura Jars.

Firma Jars je nositelem značky EVP, kterou se ve Francii může pyšnit pouze 1400 firem. Tato značka " živého dědictví" je udělována francouzskou vládou malým a středním podnikům, řemeslným či průmyslovým, s vynikajícím know-how, založeném na dokonalém zvládnutí tradičních či vzácných technik.

Následujte svoji touhu – mix & play & dream!

Pro Jars je důležité spolupracovat s kvalitními protějšky, kteří respektují jejich filozofii a mluví stejným jazykem. Potten & Pannen-Staněk se může pochlubit tím, že se stal v roce 2021 exkluzivním dovozcem této značky do České republiky i na Slovensko.

Seznamte se s tím nejlepším, vyrobeným s láskou a vášní v malé rodinné dílně na jihu Francie. Staňte se dalším ze spokojených uživatelů tohoto "neobyčejně obyčejného" nádobí ke každodennímu použití, které najdete v těch nejlepších koncept buticích i michelinských restauracích, roztroušených po celém světě.

Související a doporučené produkty