Jak na originální vánoční tabuli? Nebojte se experimentovat!

20. prosince 2023
Jak na originální vánoční tabuli? Nebojte se experimentovat!
Štědrovečerní večeře s dokonale upravenou tabulí je neodmyslitelnou vánoční tradicí.
Jak ale letos přijít s neotřelou kombinací prostírání?
Stačí malý detail v podobě designového svícnu či ubrusu a i servis z typicky letní kolekce se rázem promění v zimní.
Inspirujte se netradičními nápady a vytvořte doma nezapomenutelnou atmosféru Vánoc, která bude odrážet nejen sez
onu, ale i vaši kreativitu!

 
Jak na originální vánoční tabuli? Nebojte se experimentovat!

Prémiové servisy pro slavnostní příležitosti

Prémiové servisy přinesou do stolování nádech exkluzivní elegance za doprovodu precizního řemeslného designu. Ať už jde o svatbu, firemní večírek, nebo právě štědrovečerní večeři, zvýrazní jedinečnost onoho magického okamžiku.

Porcelánová kolekce MetroChic je ztělesněním nadčasové, noblesní, kosmopolitní elegance na první pohled inspirované art decem. Kostní porcelán sametově bílé barvy je doplněn o ručně malované geometrické detaily a v kombinaci s pozlacenými příbory či křišťálovými sklenicemi dotvoří luxusní vánoční servis hodný unikátnosti štědrovečerní večeře. Tento typ porcelánu je odolný vůči poškození, a jeho povrch tak nenarušíte ani při krájení smaženého kapra. 

Kolekce prémiového kostního porcelánu Chateu Septfontainekterá vznikla při příležitosti 275. výročí založení společnosti Villeroy & Boch, představuje spojení minulosti, současnosti a budoucnosti značky. Prvky klasického stylu v kombinaci s reliéfním dekorem si osvojily jedinečnou moderní estetiku a linky z 20karátového zlata dodávají designu luxus a zároveň si udržují dojem zámeckého porcelánu. Zdobení je navíc dokonale chráněno technologií „Inglaze Gold“, a nádobí tak můžete mýt i v myčce na nádobí.

Sametově bílý porcelán Anmut Gold dekorovaný ručně malovanou linkou 20karátového zlata potěší milovníky rafinovaného minimalistického stylu 50. let. Set je k dispozici se zlatou a platinovou linkou, a můžete ho tak sladit s vaší vánoční výzdobou, ať už do teplých, nebo studených barev. Setkání luxusu, elegance a nadčasovosti v jedné kolekci je ideální volbou pro jakoukoliv sváteční tabuli, vánoční nevyjímaje. Jemný, průsvitný a díky kalcinovanému kostnímu popelu velmi odolný porcelán je navíc velmi snadno kombinovatelný a společně s jakoukoliv barevnou kolekcí rozzáří váš sváteční den. Ale pozor! Pokud byste měli chuť na rybí polévku i na Boží hod vánoční, nádobí nelze kvůli zdobení zlatem používat v mikrovlnné troubě!

Vánoční porcelán

Každý kousek vánočního porcelánu je pečlivě navržen tak, aby podtrhl výjimečnost tohoto kouzelného období. Ať už jde o zdobené talíře, salátové mísy, šálky na kávu, nebo omáčník, každý detail vytváří celek pro vaše sváteční stolování. Nechte se unést kouzlem Vánoc a dopřejte svým hostům jedinečný designový zážitek ve znamení vánoční pohody. 

Jídelní série Crafted Blueberry německé značky Villeroy & Boch je vyrobena z prémiového porcelánu, a odolá tak vánoční večeři i v té nejtemperamentnější rodině. Nádobí severského stylu připomínající kameninu evokuje na první pohled spíše stolování v rozkvetlé letní přírodě. Díky přírodním barvám a čistým tvarům ale vnese i ke štědrovečernímu stolu jedinečnou tradiční atmosféru

Pokud chcete vsadit na jistotu a vnést do atmosféry štědrovečerního stolování kouzlo bílých Vánoc, kolekce Winter Glow je pro vás tou pravou volbou. Bílý porcelán kombinující matné a lesklé prvky vyvolává dojem, že je nádobí pokryto silnou vrstvou námrazy. Krémové tóny zdobené drobnými zlatými hvězdičkami a tečkami glazuru rozzáří a dodají vaší slavnostní tabuli sváteční šmrnc. 

Vánoční série porcelánu Toys Delight od Villeroy & Boch oplývá barvami a motivy, které jsou spjaty s Vánocemi. Nejvýraznějším prvkem celé kolekce je kombinace červeno-zelené barvy, která je klasickým symbolem vánočních dnů. Ručně malovanými detaily vánoční tematiky vykouzlíte nezapomenutelnou atmosféru dle vašeho vkusu. Ale pozor! Vzhledem k bohatému zdobení není porcelán vhodný do myčky na nádobí. Váš vánoční porcelánový servis můžete doplnit o kousky bílé varianty porcelánu s reliéfním zdobením Toy’s Delight Royal Classic. Zároveň se nemusíte bát kombinovat takto hojně zdobenou kolekci i s výraznými barvami

Modernější bílou variantou svátečního porcelánu Toy’s Delight je série Villeroy & Boch – Toy’s Delight Royal Classic. Německý vánoční porcelán vyniká zejména díky použití reliéfních motivů hraček z oblasti Krušných hor. Kolekci doporučujeme kombinovat s barevně dekorovanou vánoční sérií Toy’s Delight

Každodenní porcelán ve slavnostním hávu

Vánoční období je ideálním časem pro vnesení kouzla a radosti do vašeho každodenního rituálu. Začněte vánoční tabulí! Pomocí správných doplňků lze vykouzlit slavnostní servis i z každodenního porcelánu. Zkombinujte designové kousky s vánoční elegancí, a vytvořte tak jedinečnou slavnostní atmosféru. Zdobenou kolekci Toys Delight skvěle doplní například kolekce It’s my match v zelené barvě a kolekci Toy’s Delight Royal Classic bude slušet kombinace s přírodní kolekcí Manufacture Rock.

Kolekce Manufacture Rock Blanc se svým matným povrchem a nápadným dekorem, který byl navržen tak, aby připomínal břidlici, na první pohled nepůsobí jako typický vánoční servis. Díky své čistotě a eleganci je ale ideálním prvkem pro kombinaci se svátečně laděnými detaily v podobě vánočních svícnů, typické červené barvy či motivů Santa Clause. Navíc, v kombinaci s červenou barvou hravě nahradí vánoční servis. Stačí, když si vyhrajete s detaily v podobě doplňků. 

Kadodenní porcelán ve slavnostním hávu

Vánoční období je ideálním časem pro vnesení kouzla a radosti do vašeho každodenního rituálu. Začněte vánoční tabulí! Pomocí správných doplňků lze vykouzlit slavnostní servis i z každodenního porcelánu. Zkombinujte designové kousky s vánoční elegancí, a vytvořte tak jedinečnou slavnostní atmosféru. Zdobenou kolekci Toys Delight skvěle doplní například kolekce It’s my match v zelené barvě a kolekci Toy’s Delight Royal Classic bude slušet kombinace s přírodní kolekcí Manufacture Rock.

Pravé kouzlo tkví v detailech! Celou atmosféru dokreslí doplňky, na které byste se také měli při přípravě štědrovečerní tabule zaměřit. Ať už se jedná o sněžítka, svíčky, svícny, zdobené dózy na cukroví, či hrací skříňky, které vám při večeři zahrají vaši oblíbenou melodii. 

Tip: Vánoční svícen si můžete vytvořit i z porcelánových kousků, které již máte doma. Použijte k tomu hranatý tác nebo vánoční La Boule. Některé doplňky plní funkci jak praktickou, tak dekorační – jako třeba stromeček z nové kolekce Winter Glow, který je krásnou dekorací a zároveň dózou na cukroví.