4 otázky pro Marca Levyho

03. dubna 2024
4 otázky pro Marca Levyho

Pojďme se očistit od našich toxických zlozvyků. To slýcháme téměř dennodenně ze všech stran „Detoxikujte se!“ Ale co to vlastně znamená? 

Známý francouzský spisovatel žijící v New Yorku, Marc Levy, na tuto otázku nahlíží s humorem. O svůj názor na trend detoxikace se podělil s Kusmi Tea už roce 2017; z tohoto roku je i jeho fotografie © Emmanuelle Choussy/Sipa.

Marc Levy po úspěchu své první knihy z roku 1999 "A co když je to pravda?"(vyšla také v češtině) prodal svůj podíl ve firmě, zabývající se kancelářským interiérovým designem svým dvěma přátelům-společníkům a začal se psaní věnovat na plný úvazek. Práva na zfilmování jeho prvotiny koupilo studio Dreamworks Stevena Spilberga a v roce 2005 vznikl podle knihy kasovní trhák s Reese Wintherspoon v hlavní roli (Just like heaven). Do dnešních dnů  tento charizmatický francouzský spisovatel vydal 20 knih, poslední v roce 2019.

4 otázky pro Marca Levyho

Detox podle Marka Levyho

  • Slovo „detox“ je dnes všudypřítomné. Jaká je vaše ideální představa o detoxikaci, ať už ve výživě nebo kdekoliv jinde?

Moje představa dokonalé detoxikace je po dobu tří dní nesledovat zpravodajský kanál. Rozhodně bych se cítil lépe! Co se týče detoxikace v jídle a v pití, nejsem si úplně jistý. Viděl jsem tolik svých přátel dodržovat zázračné módní diety, které slibují fyzické a duševní zdraví, jako třeba jíst jenom hrozny a banány po celé čtyři dny. Ve skutečnosti ale existuje starý lék, který doopravdy funguje. Dám vám tuhle radu zdarma: přestaňte pít, kouřit a přejídat se! Uvidíte, výsledek je překvapivý; velmi rychle se budete cítit lépe! Jedná se o detoxikaci, nebo jde jen o to přestat s našimi toxickými zvyky? To mi řekněte vy sami, jak by řekl William!

  • Posledních 16 let jste každý rok napsal bestseller. Jak si navzdory takovému tempu zvládáte najít čas pro sebe?

Moje povolání je docela fajn, protože díky němu můžu dvě hodiny zírat na květináč a všichni si myslí, že jsem byl hluboce zamyšlený kvůli své práci. Nebo můžu navázat konverzaci s krásnou ženou pod záminkou výzkumu pro svou literární postavu! Další příklady už neuvádím, pro případ toho, že si někdo, koho znám, tento článek přečte. Koneckonců, musím si udržet svou pověst!

  • Jaký je váš oblíbený čaj?

Jé, čaj, ten často používám ve svých románech. Ani si nedokážete představit, kolik slov by už bez něj neexistovalo. Například „čajovna“ je jedno z nich! No a teď vážně – protože je mi jasné, že ode mě potřebujete alespoň jednu seriózní odpověď – můj oblíbený čaj je Lapsang Souchong. Rozumějte, nikdy jsem nechápal, o čem starý Lap zpíval, ani proč Sue tak zářila!

  • Trend digitální detoxikace je velice populární ve Spojených státech. Chtěl byste to vyzkoušet?

To bych moc rád! Ve skutečnosti mám pocit, že začnu hned teď, takže pojďme rychle dokončit tenhle rozhovor, detoxikace je vážná věc!

Vyzkoušejte Kusmi detox