Praha 1, Atelier

loader

Nejnovější flagship store Potten & Pannen - Staněk v centru Prahy v prostorách 5* hotelu Andaz. Na dvou patrech naleznete rozšířenou nabídku prémiových světových značek.

O prodejně

Designová prodejna s jedinečným konceptem na exkluzivní adrese. V samém centru Prahy na Senovážném náměstí v přízemí 5* hotelu Andaz.

Bývalý Cukrovarnický palác se po rozsáhlé rekonstrukci proměnil v luxusní 5* hotel evropského řetězce Andaz. V přízemí neobarokního komplexu budov s jedinečnou kubisticko-klasicistní plastickou výzdobou najdete naši unikátní prodejnu Atelier. Prodejní koncept, který dále rozvíjí jedinečnost tohoto místa a respektuje genius loci. Na velkorysém prostoru o rozloze 330 m2 se na dvou patrech nachází ty nejlepší kousky pro stolování, dekoraci i vaření od prémiových světových značek Mauviel, Staub, Rosenthal, Christofle, Lalique, Villeroy & Boch včetně nejrozsáhlejší nabídky Rosenthal meets Versace.

Prezentace prémiového nádobí exkluzivních světových značek je doplněna o díla věhlasných českých a slovenských designérů a návrhářů. Kurátorem celého výběru se stal světově uznávaný Maxim Velčovský. Vázy, jídelní sety i lahve značky Křehký, ručně vyráběné a malované hračky vycházející z tradičního řemesla Václava Špály, designera Ladislava Sutnara či malíře Jožky Baruchy. Zaujme i kubistická tvorba Pavla Janáka, nebo skleněná díla od světového architekta Jana Kaplického. Vítězové prestižního ocenění Czech Grand Design 2022 Terezie Lexová a Štěpán Smetana speciálně pro tyto specifické prostory navrhli originálně pojatý nápis Atelier.

Podobu unikátnímu prodejnímu konceptu vtiskli přední čeští architekti ze studia Vrtiška & Žák společně s uznávaným českým designérem Maximem Velčovským. Interiér vypráví příběh vůní a chutí, jež se pojí se skvělým jídlem, s jeho přípravou i servírováním. Dominantním prvkem Atelieru je masivní patnáctimetrový mosazný stůl, symbolizující bohaté hodování z toho nejdokonalejšího nádobí, které si dokážeme představit. Tímto dominantním artefaktem prostupují dlouhé měděné tyče, které evokují linoucí se vůni ze skvělého jídla. Lahodné jídlo nevzniká nikde jinde, než v kuchyni, která se pomyslně nachází o patro níže a tato velkolepá instalace se v ní přeměňuje na uměleckou prezentaci ikonického nádobí značky Mauviel. To je zavěšeno u stropu ve vlnách a působí tak, jako by celý prostor tančil. Při scházení do patra zaujme netradiční schodišťový lustr „Lijána“ z dílny studia Lasvit, vyrobený z laboratorního skla a kovového opletu podle návrhu Maxima Velčovského.

-  Nejširší sortiment prémiových světových značek
-  Individuální konzultace vybavení kuchyně na míru
-  Výjimečná prezentace exkluzivní nabídky pro stolování v uměleckém prostředí 
-  Osobní odběr on-line nákupu

Adresy a kontakty

Senovážné nám. 976/31, 110 00, Praha 1 - Nové Město

Otevírací doba

  • Pondělí 10:00 - 20:00
  • Úterý 10:00 - 20:00
  • Středa 10:00 - 20:00
  • Čtvrtek 10:00 - 20:00
  • Pátek 10:00 - 20:00
  • Sobota 10:00 - 20:00
  • Neděle 12:00 - 18:00