Předchozí produkt Rosenthal Francis Carreau Beige Čajová konvice, 1,2 l Následující produkt Rösle gril na dřevěné uhlí No.1 AIR, Ø 50 cm

Informace o produktu

Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Chutoh, 16 cm

Velký důraz na dokonalou estetiku hraje v japonské kuchyni klíčovou roli již odnepaměti. To jak servírované jídlo vypadá, hraje stejně významnou roli, jako dokonalá chuť a aroma. I v kuchyni jsou japonští šéfkuchaři stejně nároční na estetiku svých nožů, jako na jejich dokonalou funkčnost - především extrémní a dlouhotrvající ostrost. Japonský nůž chutoh s čepelí o délce 16 cm ze série Miyabi 5000 MCD poskytuje náročným profesionálním i ambiciózním amatérským kuchařům perfektní kombinaci funkčnosti, dokonalé ergonomie a unikátního designu.

Chutoh, přeloženo jako středně velký nůž,  je také známý jako „velký petty nůž“. Používá se všude tam, kde je Shotoh příliš malý a Gyutoh příliš velký, zkrátka kuchyňský nůž s širokou škálou použití.

Symetrická čepel je ostřena tradiční ruční technikou Honbazuke. Jedná se o třístupňové broušení, ostření a leštění po celé délce čepele a zajišťuje extrémně ostrou čepel typu "katana".

Jádro těchto nožů je tvořené vysoce jakostní karbidovou ocelí. Toto jádro je opláštěné 100 vrstvami dvou druhů ocele s odlišnou tvrdostí, které vytvářejí jedinečný damascénský design. Speciální japonská ocel MC63 je obohacená o kobalt, molybden a vanad pro vyšší tvrdost a odolnost čepele. Vysoký obsah uhlíku dodává noži extrémní tvrdost - cca 63 stupňů Rockwella, pro nepřekontaelnou a dlouhotrvající ostrost.

Ergonomická rukojeť v tradičním tvaru písmene "D" vyrobená ze dřeva břízy bělokoré dodává každému noži nádech jedinečnosti. Teplo vyzařující z přírodního březového dřeva je v dokonalém kontrastu s ocelovou čepelí. Mozaiková dekorace na střence dává noži punc výjimečnosti a stylově doplňuje orientální ladění nože. Rukojeť je na kovové patce opatřena jedinečným logem MIYABI.  

 

  • Chutoh, 16 cm
  • Čepel kalená speciální technologií CRYODUR® při -196 ºC
  • Extrémně ostré ostří se schopností držet hranu
  • Ergonomická rukojeť ve tvaru písmene "D" z březového dřeva ozdobená orienální mozaikou a kovovou patkou
  • Vyrobeno v Japonsku
  • Jádro z karbidové oceli MC63
  • Tvrdost čepele cca 63 HRC

Doporučujeme dokoupit

Zwilling Magnetický blok na nože - na 5 ks, bambus Zwilling
3 200,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Podobné produkty Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Chutoh, 16 cm

Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Sujihiki, 24 cm Zwilling
12 650,-

SKLADEM 1 ks

Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Gyutoh, 24 cm Zwilling
13 290,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Santoku, 18 cm Zwilling
12 650,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Zwilling Miyabi 5000MCD nůž Shotoh, 9 cm Zwilling
7 880,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Články o produktu