• Menu
EN
Pro špičkovou kuchyňskou výbavu Navštivte E-shop

Značka Christofle

Již od založení v roce 1830 Charlesem Christoflem je společnost Christofle díky technickým inovacím a estetickému vizionářství symbolem dokonalé řemeslnosti, luxusu a stylové vytříbenosti.

Během krátké doby si Christofle získal reputaci výjimečného výrobce stříbrných předmětů  pro vysoce prestižní klienty, mezi které patřili Ludvík Filip, Napoleon III, přičemž druhý z nich si objednal veškeré své reprezentativní stříbro právě u firmy Christofle. Společnost měla významné zákazníky i ze zahraničí, například mexického císaře a ruského cara. Se zdokonalením techniky galvanického postříbřování Henri Bouilhetem, synovcem zakladatele, se firma zhostila i takových zakázek jako vybavení vagónu papeže Pia IX., výroby sochy na střeše pařížské opery,  vybavení  jídelny pro  první třídu zaoceánského parníku Normandie nebo výroby tzv. Nawabského lůžka v reálné velikosti s velice realistickými ženskými postavami, po jedné na každém rohu lůžka. Lůžko bylo rovněž vybaveno mechanismem, který uváděl paže postav do pohybu.

Vycházejíc ze svých téměř dvousetletých dějin a zkušeností, nenavrhuje Christofle jen nové kolekce pro každodenní stolování a dekorace interiérů, ale i širokou paletu okrasných předmětů a módní doplňky, zejména šperky. Ze značky luxusního nádobí se Christofle přeměnil ve světovou luxusní značku vycházející z “ducha stříbra”, jejímiž základními hodnotami jsou design, elegance a smělost.