Předchozí produkt Villeroy & Boch Spring Awakening konvička na mléko, 0,34 l Následující produkt Villeroy & Boch Manufacture Swirl svícen na čajovou svíčku

Informace o produktu

Villeroy & Boch Manufacture Rock dvoustěnná sklenice, 0,42 l

Sklenice na čaj nebo cappuccino z kolekce Manufacture Rock německé porcelánky Villeroy & Boch byla vyrobena byla z borosilikátového skla s dvojitou stěnou o objemu 0,42 l, průměru cca 10,8 cm, výšce 9,5 cm a váze zhruba 160 g. Díky použití kvalitního skla je vhodná jak pro horké tak studené nápoje, případně dezerty jako je například tiramisu. Použít ji můžete samozřejmě také k ohřevu v mikrovlnné troubě. Mytí v myčce je samozřejmostí. Výhodou designu dvoustěnných sklenic je fakt, že nepálí a déle udrží váš nápoj teplý či studený, dle potřeby.

Sklenice Manufacture Rock od Villeroy & Boch

  • Vyrobené z borosilikátového skla v moderním designu
  • Dvoustěnné sklo udržuje nápoj déle teplý/studený
  • Odolné vůči vysokým teplotám či teplotním šokům
  • Vhodné pro ohřev v mikrovlnné troubě
  • Snadno se čistí, lze také mýt v myčce nádobí
  • Ruční výroba s německou precizností
  • Vyhlazení plamenem pro dosažení lesklého, oblého povrchu
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

 

Výroba borosilikátového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno ručním foukáním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C. Teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nabere na sklářskou píšťalu a pomocí dřevěného nástroje je vytvořen předběžný tvar. Za stálého otáčení sklářské píšťaly se vyfoukne předběžný tvar, který se následně umístí do kovové formy a vyfoukne se požadovaný tvar. Sklo je posléze schlazeno a probíhají dokončující úpravy pro zušlechtění celého materiálu, jako je leštění pomocí mastku a vody či následné leštění a vyhlazení plamenem.  

Podobné produkty Villeroy & Boch Manufacture Rock dvoustěnná sklenice, 0,42 l