Předchozí produkt Nordic Ware Forma na bábovku Bavaria, 2,3 l Následující produkt Maison Berger Paris náplň do katalytické lampy Chic Paris, 500 ml

Informace o produktu

Villeroy & Boch Dressed Up Clear sada sklenic na vodu, 4x 0,310 l

Sada sklenic obsahuje 4 průzračné sklenice a každá má jiný reliéf. Výška sklenic je 105 mm a objem 310 ml.

Kolekce skla Dressed Up od Villeroy & boch

Hravé sklenice z křišťálového skla Villeroy & Boch, rozproudí zábavnou konverzaci a vytvoří trochu jinou atmosféru, na kterou jste zvyklí. Sklenice jsou z čirého skla a každá má jiný reliéf, který ji zdobí. Nebojte se je proto nakombinovat s jakýmkoliv zdobeným, ale i bílým dekorem.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7% netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

Výroba křišťálového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno strojovým lisováním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C a teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nalije do formy se vzorem, kovový píst pomocí tlaku vytvaruje sklo podle formy. Vnitřek sklenice je přeleštěn oranžovým a modrým plamenem, které sklenici vyleští a zjemní okraje, aby byly odolnější vůči praskání. Po dokončení leštění se sklenice přesune do chladící pece, po vychladnutí je výrobek hotový.

Články o produktu