Informace o produktu

Villeroy & Boch Amazonia mísa 47 x 38 cm

Krásnou mísu špičkového moderního designu z kolekce Amazonia, vyrobenou z prémiového kostního porcelánu, zdobí barevný motiv s exotickými květinami a kolibříkem, lemovaný elegantní jemnou zlatou linkou. Díky jejímu mírně  prohloubenému tvaru ji můžete použít k servírování příloh nebo salátů.

Kolekce porcelánu Amazonia od Villeroy & Boch

Pestrobarevný, exotický s puncem luxusu, ale vysoce moderní – tak by se dal také ve zkratce popsat zlacený porcelánový servis hranatých tvarů Amazonia. Inspirace této kolekce pochází z více epoch naší historie. Tvar porcelánu vychází z minimalistického stylu a purismuexotický dekor plný zeleně deštného pralesa, poletujících motýlů a kolibříků je zase inspirován cestováním světoznámého přírodovědce Alexandra von Humboldta po jižní Americe. Jednoduchost formy porcelánu Amazonia se výborně doplňuje s pestrobarevnými motivy, doplněnými o zlatou linku. Celá kolekce Amazonia je pro svůj líbivý exotický motiv plný barev ideálním dárkem, ať už obdarovaný dostane jakýkoliv kousek série. Možná je pro vás důležié i to, že při jeho výrobě jsou používány energeticky úsporné plynové vypalovací pece, ohleduplnější k životnímu prostředí.

Zlatem zdobená barevná série porcelánu Amazonia světoznámé německé porcelány Villeroy & Boch

 • puristické hranaté tvary, exotický dekor, zlatá linka
 • vyroben z prémiového kostního porcelán krémově bílé barvy
 • kalcinovaný kostní popel dodává porcelánu velkou odolnost, je sice průsvitně jemný, tedy lehčí, než běžný porcelán, ale také velmi odolný 
 • zlaté linky jsou na porcelán malovány ručně
 • porcelán nepodléhá praskání, závěrečná glazura zajišťuje nejen atraktivní lesklý vzhled, ale i ochranu kompletního dekoru
 • neglazované části jsou vyleštěné tak, aby nepoškrábaly stůl či  jiné nádobí 
 • zaglazování zlatého dekoru umožňuje občasné mytí v myčce nádobí při nízké teplotě a se šetrnými prostředky
 • nádobí nelze kvůli zdobení zlatem používat v mikrovlnné troubě

 • razítko na spodní straně informuje o značce a zemi původu

  Jak vkusně kombinovat dekorovaný porcelánový servis?

  Pestrobarevný stůl plný tvarů vykouzlíte zkombinováním sérií Amazonia a Amazonia Anmut, které obsahují různé hranaté či kulaté formy. Pro dokonale vyváženou harmonii můžete také barevné kousky Amazonia porcelánu zkombinovat s bílou kolekcí Anmut. Fantazii se meze nekladou. Inspiraci nabízejí některé fotografie kolekcí či přiložené video.

   

   

  Prémiový kostní porcelán, jeho výhody a výroba

  Prémiový kostní porcelán je specifickým tím, že se při jeho výrobě 48 % surovinové směsi nahrazuje kalcinovaným kostním popelem. Ten dodává výslednému materiálu odolnost a umožňuje tak výrobu porcelánu s tenčí stěnou a tedy i nižší váhou, jenž je pro vhodný pro každodenní použití. Vypaluje se 6 až 8 hodin při vysoké teplotě 1230 °C, posléze se zhruba v půli vypalovacího procesu zchladí na 650 °C. Tím získává silnou strukturu a zmiňovanou odolnost, nepraská a je odolnější oproti klasickému porcelánu.

  Při dekorování zlatem se výrobek vypaluje dokonce čtyřikrát. Vypálený zlatý dekor se nazývá zaglazený a při mytí v myčce je třeba používat šetrný mycí program a kvalitní mycí prostředky. Porcelán zdobený zlatým kovem není vhodný do mikrovlnné trouby. Neglazované části porcelánu se leští diamantovým pásem. Nemohou tedy poškrábat stůl či glazuru při stohování talířů.

Podobné produkty Villeroy & Boch Amazonia mísa 47 x 38 cm

Články o produktu