Předchozí produkt Villeroy & Boch Audun Chasse dezertní talíř, 22 cm Následující produkt Villeroy & Boch Sereno XXL příbor na salát, 2 ks

Informace o produktu

Villeroy & Boch  Allegorie Premium sklenice na šampaňské, 0,26 l, 2 ks

Křišťálová sklenice na šampaňské o objemu 0,26 l, z kolekce Allegorie Premium, je určená pro pití šampaňských a šumivých vín či prosecca. Vzhledem ke své výšce 300 mm se perfektně hodí zejména pro slavnostní příležitosti, jako jsou například svatby či zásnuby. Víno si z ní ale skvěle vychutnáte i v malé společnosti, jen s partnerem či přáteli.

O kolekci Allegorie Premium od Villeroy & Boch

Jedná se o luxusní kolekci křišťálového, ručně foukaného skla, které je zároveň odolné vůči mytí v myčce. Kolekce křišťálových sklenic Alegorie Premium značky Villeroy & Boch působí díky větším objemům a vysoké stopce velkolepým dojmem, primárně se proto hodí zejména pro slavnostní příležitosti. Každá ze sklenic je navržena speciálně pro daný druh víno tak, aby mu umožnila se správně nadýchnout a plně rozvinout svou chuť.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7 % netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby
  • 2 ks v balení

Výroba ručně foukaného křišťálového skla Villeroy & Boch

Výroba tohoto skla v sobě obsahuje vysoký podíl mistrovské ruční práce. Suroviny se nejprve roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Tekuté sklo se nejprve nechá odstát při 1200 °C, dál se zpracovává až poté, co vychladne na 1050 °C, přičemž jeho teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Roztavené sklo se následně nabere na sklářskou píšťalu a pomocí dřevěného tvarovacího nástroje mu je dán předběžný tvar. Za stálého otáčení sklářské píšťaly se tento předběžný tvar vyfoukne a následně umístí do kovové nebo dřevěné tvářecí formy, kde se z něj opět pomocí píšťaly vytvoří finální tvar. Jedná-li se o sklenici, příslušný konec vyfouknutého skla se opět nahřeje a pomocí kovových kleští a dřevěné tvarovací formy se vytvoří nožka a její patka. Sklo je následně pomalu a řízeně chlazeno v závislosti na výsledném tvaru a velikosti. Pak probíhají dokončující úpravy, např. přebývající kusy skla jsou odřezány pomocí diamantových nožů, okraje se leští pomocí mastku a vody. Závěrem jsou okraje sklenic ještě přeleštěny plamenem, aby byly krásně zaoblené, netřepily se a příjemně se z nich pilo.

 

Podobné produkty Villeroy & Boch Allegorie Premium sklenice na šampaňské, 0,26 l, 2 ks