Předchozí produkt Rosenthal váza Flux, čirá, 26 cm Následující produkt Villeroy & Boch Artesano Original servírovací mísa, Ø 37 cm

Informace o produktu

Sambonet dětska jídelní sada Blue Plane, 7 ks

Hravý barevný a fantazii rozvíjející jídelní set moderního designu je určen malým dětem k osvojení návyků správného stolování. Poslouží doslova od jídelní židličky ke společnému jídlu u stolu s rodiči. Příbor je odlehčený a přizpůsobený dětské ruce.

Dětská jídelní souprava Sambonet s motivem modrého letadla obsahuje:

  • hrnek s uchem ø 7, 8 cm
  • jídelní talíř ø 19.5 cm
  • hluboký talíř ø 16.5 cm
  • dětský příbor z nerezové oceli, 4 ks

Sada příborů obsahuje vidličku, nůž, lžíci a čajovou lžičku.

Materiál nádobí:
porcelán
Materiál příboru:
nerezová ocel 420

Jíst nikdy nebylo tak zábavné

Prohnutý tvar rukojeti příboru je přizpůsoben malé dětské ruce, má odlehčenou konstrukci a je vyroben tak, aby motivoval děti ke snaze začít po lžíci používat i vidličku a nůž. Hrnek s uchem i talíře jídelní sady mají hravý a dětskou fantazii rozvíjející design, který bude rovněž ozdobou každého stolu.

Údržba:

Před prvním použitím umyjte příbor i nádobí v horké vodě s neutrálním mycím prostředkem bez obsahu chlóru. Nádobí i příbor je možné mýt v myčce v běžných programech. Po vyjmutí se přesvědčte, zda jsou příbory suché, pokud ne, dosušte ručně a uložte.

Sambonet = dokonalý italský design se šlechtickými kořeny

V roce 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umění a syn šlechtice z Vercelli, složil mistrovskou zkoušku cechu zlatnického, uložil v turínské mincovně svou pečeť, nesoucí iniciály GS a založil společnost nesoucí jeho jméno. Na začátku 20. století již byla jeho společnost Giuseppe Sambonet oficiálním dodavatelem mnoha vznešených rodin. V roce 1932 se stala první italskou společností, schopnou vyrábět jak ryzí mincovní stříbro, tak i postříbřené příbory. V roce 1938 započala s inovativním procesem výroby nerezových příborů a zdokonalila techniku postříbřování oceli. Po 2. sv. válce, v roce 1947 započala s výrobou nerezových nožů a čepelí s použitím své vlastní technologie.

Rok 1956 byl pro firmu Sambonet skutečně významným mezníkem, vybral si ji jako svého dodavatele káhirský hotel Hilton…V obrovské konkurenci porazila 53 dalších účastníků tendru a dobyla tak svou kolekcí nádobí Holloware exkluzivní trh světových hotelů a restaurací. Veleúspěšná kolekce je v nabídce firmy dodnes. Firma je dodavatelem pro přední hotelové řetězce jako je Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atd.

Od 60. let minulého století začala firma spolupracovat s předními světovými designéry, kteří vytvořili originální kolekce a dovedli společnosti Sambonet na špičku v designu stolního a kuchyňského nádobí. Příkladem jsou třeba stále obdivované kolekce od Robeta Samboneta, vystavené v Muzeu moderního umění (MoMA) v New Yorku.

Firma Sambonet vstoupila v roce 1997 do skupiny Paderno, čímž vznikla nová společnost Sambonet Paderno Indusrie S.p.A. Když tato nová firma v roce 2009 získala prestižní značku německého porcelánu Rosenthal, byl to jen začátek její nové cesty. Následovala akvizice bavorského Arzbergu v roce 2013 a v roce 2015 pak francouzské ikony elegance Ercuis & Raynaud.  Bez nadsázky tak lze konstatovat, že společnost Sambonet Paderno Industrie S.p.A., se sídlem v italském městečku Orfengo, ležícím mezi Novarou a Vercelli, je skutečnou velmocí ve světě špičkového stolního a kuchyňského nádobí.

 

Podobné produkty Sambonet Blue Plane sada dětského porcelánu, 7 ks

Villeroy & Boch Hungry as a Bear dětská jídelní sada, 7 ks Villeroy & Boch
1 485,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Villeroy & Boch Hungry as a Bear sada dětského porcelánu, 3 ks Villeroy & Boch
1 185,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů