Předchozí produkt Villeroy & Boch Like Color Loop Stone hluboký talíř, Ø 23,5 cm Následující produkt Sklenice na červené víno Rosenthal diVino 0,48 l

Informace o produktu

OPINEL VR N°08 Zahradnický nůž

Odstraňte plevel, prořezejte keříky, sbírejte houby, roubujte větve a mnoho dalšího. To vše dokáží zahradnické nože Opinel.

Praktický zahradnický nůž využijete především při úpravě vaší zahrady. Nůž z nerezové oceli oceníte převážně při používání venku, protože není náchylný k reznutí. Lakovaná buková rukojeť je velice příjemná a odolná, na konci rukojeti je otvor, připravený přesně na připevnění poutka.

  • Délka ostří: 8,5 cm
  • Buková rukojeť
  • Pojistka ViroBloc

 

Dřevo

95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Nerezová ocel

Výběr oceli je jeden z nejdůležitějších materiálů samotného nože. Určuje životnost a kvalitu samotného ostří. Pro nože značky Opinel byla vybrána vysoce kvalitní švédská ocel 12C27 (Sandvik). Tato ocel je vysoce odolná vůči korozi a jednoduchá na údržbu díky přídavku chromu. Přídavek uhlíku v oceli (0,40%) zajistí excelentní hranu, která drží tvar i při styku s tvrdším materiálem bez nutnosti broušení.


Příběh ikonické značky Opinel začíná v 19. století kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil, jak se kovají hřebíky a díky tomu založil svou první kovárnu ve Francii. Po jeho smrti převzal jeho řemeslo syn, Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobce ostrých předmětů“ a to jen proto, že ostří jeho srpů a kos bylo nejostřejší v okolí.

Ten pravý Opinel kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn vášní po ručním zpracování a nejmodernější technologii se rozhodl vytvořit předmět, který může ručně vyrábět za pomocí tehdy moderních technologií. Psal se rok 1890 a ten správný, zavírací, kapesní nožík je na světě, zrodil se Opinel.

Podobné produkty OPINEL VR N°08 Zahradnický nůž

Limitovaná edice
Zavírací nůž OPINEL N°08, Amour 2019 by Franck, 8,5 cm Opinel
999,-

SKLADEM 5 ks

Houbařský nůž Opinel  VR N°08 Opinel
579,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Houbařský nůž Opinel VR N°08, dárkové balení s pouzdrem Opinel
1 150,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů

Nůž Opinel VR N°08 Carbon, dárkové balení s pouzdrem Opinel
665,-

Na objednávku, 3 - 6 týdnů