O nás

VAŘENÍ je naše vášeň, KRÁSA je naše slabost a UMĚNÍ je naše hobby. Žijeme pro nápad, pro týmovou práci, pro své zaměstnance, ale hlavně pro naše zákazníky. Jsme Potten & Pannen – Staněk, ryze česká společnost založená roce 1992 s vizí vnést kulturu kvalitního, zdravého a nápaditého vaření do domácností za použití špičkové kuchyňské výbavy. Dnes po 25 letech působení na domácím i zahraničním trhu dáváme do rukou profesionálním kuchařským mistrům, vášnivým astronomickým znalcům, svátečním gurmánům i kuchařům začátečníkům špičkové nástroje od nejvýraznějších světových výrobců i z vlastní produkce. Jsme tvůrci a zastánci kréda „ UMĚNÍ ŽÍT VŠEMI SMYSLY “.   

Potten & Pannen – Staněk je bezkonkurenčně přední, exkluzivní dovozce, distributor a prodejce kuchyňských potřeb do domácnosti. Dnes provozujeme 12 reprezentativních prodejen v Česku a na Slovensku spolu s úspěšným eshopem www.pottenpannen.cz. Vybírejte z až 36 světových top značek jako jsou Zwilling, Emile Henry, KitchenAid, Mauviel, Peugeot, Rosenthal, Villeroy & Boch a mnohé další značky, kterým jsme jako exkluzivní importér otevřeli cestu na český a slovenský trh.

Naše portfolio je složeno z předních světových značek, za jejichž kvalitou jsou léta zkušeností a inovativnosti. Pyšníme se spoluprací se slavným šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem a společně jsme založili Pohlreich Selection - výběr toho nejlepšího, co ve své kuchyni můžete mít a co sám kuchařský mistr používá jak doma, tak v kuchyních svých restaurací.

Po 25 letech spojení s našimi zákazníky, inspirování našimi dodavateli představujeme vlastní privátní značku Potten & Pannen - Staněk. Přidejte se a objevte Premium Gourmet, vlastní produktovou řadu, pod kterou přinášíme BIO extra panenský olivový olej přímo z krétských plantáží a multifunkční pekáč Roaster & Grill. Aromatické svíčky Ambience zútulní váš domov a provoní ho vůněmi z dílny francouzských parfumérů.       

Abychom mohli spolu s vámi dále rozvíjet společnou vášeň pro vaření a design a častěji se s vámi potkávat, rozhodli jsme se založit naši unikátní prémiovou školu vaření, která nyní sídlí v naší prodejně Potten & Pannen – Staněk ve Vodičkově ulici na Praze 1. Po vstupu do prodejny se ocitnete v plně vybavené funkční kuchyni, která simuluje domácí prostředí. Tato prodejna je domovem oblíbené Gourmet Academy, prémiové školy vaření s rozsáhlou nabídkou kurzů pro milovníky jídla a nadšence pro vaření pod taktovkou předních domácích i zahraničních šéfkuchařů a oblíbených food bloggerů. Na školu vaření Gourmet Academy jsme patřičně pyšní, protože věříme, že kvalitně a zdravě vařit se může naučit každý. Byl to také důvod pro přidání kurzů pro nejmenší kuchaře. Vztah k jídlu je budován od mala a má být naplněn objevováním a radostí. Program pro nejmenší Le Petit Chef jsme připravili pro nadšené kuchaře starší 6 let.

U příležitosti 25. výročí jsme započali spolupráci s českým umělcem Pastou Onerem a společně jsme vytvořili jedinečnou Pasta Oner Collection, kde v limitované kolekci uvádíme produkty světových značek jako Sigg, Lampe Berger a Rosenthal s originálním designem tohoto oblíbeného umělce. Je nám ctí, že jsme propojili českého umělce se značkami spolupracujícími se světovými umělci po celé generace. Produkty v designu Pasty Onera se nám velice líbí a věříme, že potěší i vás. S rukopisem Pasty Onera se setkáte i na našich nových papírových taškách a titulní straně našeho časopisu Gourmet Design Magazine.

Naše produkty se díky své dlouhé životnosti stávají dlouhodobou investicí do životního stylu i po několik generací.

Kuchyňské pomůcky  z naší nabídky jsou nadčasové a často i multifunkční, a proto je na nás, abychom vám představili, jak plně využít jejich potenciál. Vyškolený personál našich prodejen vám ve všedních dnech i o víkendu ochotně předvede, jak s nimi správně zacházet. Kromě toho ve vybraných prodejnách pořádáme workshopy, které jsou jedinečnou příležitostí, jak si naše produkty prakticky vyzkoušet. Informace o workshopech najdete na našich webových stránkách www.pottenpannen.cz a www.pottenpannen.sk.

Pokud máte zájem o informace o novinkách, workshopech a dalších akcích na našich prodejnách, přihlaste se k odběru našeho newsletteru.