Předchozí produkt Villeroy & Boch Caffe Club Floral Touch of Ivy ubrousky, 33 x 33 cm Následující produkt Mixér Smeg Dolce & Gabbana

Informace o produktu

Kávovar Smeg Dolce & Gabbana – dokonalý požitek pro tělo i duši

Kávovar Smeg 50´s Retro Style

Pákový kávovar, designovaný slavnou dvojicí návrhářů představující značku Dolce & Gabbana, je součástí kolekce Sicily is my love. Domenico Dolce a Stefano Gabbana promítli do designu přístroje svou lásku k rodné zemi, k místům, která jsou milá jejich srdcím a kde přebývá jejich duše. Hlavním zdrojem inspirace pro zdobnou podobu kávovaru se umělcům tentokrát staly jak tradiční vzory cartocci, používané na výmalbu povozů sicilské provincie Catania ,tak další klasická zdobící technika, tentokrát používaná sicilskými vyšívačkami.  
Jako rudé sicilské třešně červený kávovar tedy zdobíjak catanella (výrazné, geometrický pravidelné výšivky v podobě květů), tak i cartocci (barevné spirálky podobné našim barokním akantovým listům). Kávovar je po obou bocích ozvláštněn 2 různými žánrovými obrázky, inspirovanými  sicilským venkovem. Dominantním motivem horní části přístroje je pak na obou stranách barokní maska. Spojení originálního designu a naprosté spolehlivosti z něj dělá veskrze obdivuhodný kousek, který bude budit zaslouženou pozornost všude, kde se objeví.

 • 3 druhy filtrů – 1 šálek, 2 šálky a kávový sáček (papírový coffee pod)
 • Stabilní tlak 15 barů
 • Ohřev vody termoblokem
 • Barevné celokovové tělonerez doplňky
 • Jednoduchý ovládací panel s podsvícenými tlačítky, kontrolka pro odvápnění
 • Lehce nastavitelný pro různě vysoké šálky – vyjímatelný tácek s nerez odkapávací mřížkou
 • Komfortní nahřívání šálků – nahřívací mřížka z nerezu
 • Ochrana proti nechtěnému kapání – non drip systém
 • Kovová tryska pro našlehání mléka – pro profi přípravu cappuccina
 • Vyjímatelná 1l nádržka na vodu s filtrem
 • Odměrka a pěchovač součástí balení
 • Protiskluzová ochrana pochromované základny
 • Automatické vypnutí – standby system
 • Funkce nastavení vlastních preferencí:
 • 3 stupně nastavení teploty kávy
 • 2 polohy množství kávy
 • 3 stupně tvrdosti vody
 • 3 možnosti automatického vypnutí (9-30-180 minut)

Sicily is my love – umělecké kousky s velkým příběhem

Unikátní projekt, vzniklý spojením tvůrčích sil dua Dolce & Gabbana a firmy Smeg, nanavazující na úspěšnou spolupráci, týkající se zakázkových malovaných ledniček. Nádherná, barvami hýřící designová kolekce malých domácích spotřebičů byla poprvé představena veřejnosti na veletrhu v Miláně v roce 2017.

Není žádným tajemstvím, že srdce obou výtvarníků Domenica Dolce i Stefiana Gabbany bijí pro Sicílii, která je jejich domovem. Italský výrobce domácích spotřebičů Smeg sídlí na severu Itálie, v Guastalle, a už po desetiletí uvádí na trh špičkové produkty pro všechny, jejichž srdce bije pro kuchyni. Ve zdobné podobě spotřebičů se tak slavní návrháři snažili představit jak živočišnost, žhavé slunce, divokou přírodu a úctu k tradicím a historii Sicílie, tak lásku k dobrému jídlu a místním surovinám. Na barvami hýřících konvicích, toustovačích, mixerech, robotech, kávovarech a odšťavňovačích tak najdete pelmel motivů typických pro Sicílii, jako jsou třeba ohromné žluté citrony, zářivě oranžové pomeranče, zelené divoké opuncie, velké červené třešně ze svahů Etny nebo tato majestátní sopka samotná, to vše zarámované v trojúhelnikových obrazcích zvaných crocchi. Některé ze spotřebičů zdobí i tradiční vzory a symboly jako trinacrie (ženská hlava s křídly a 3 nohami) nebo cartocci (spirálky, podobné akantovým listům), rozmanité květinové motivy, náměty inspirované pobřežní krajinou jižní Itálie, středomořské citrusy všech možných tvarů a v neposlední řadě i motiv ze sicilského Valle dei Templi, světově významné archeologické lokality nedaleko městečka Agrigenta – zříceniny chrámu bájných dvojčat, postav jak z řecké, tak římské mytologie, bratrů Castora a Polluka, dohromady známých pod názvem Dioscuri.

SMEG– jedinečnost tkví v detailu

Small but with a strong personality – sice malé, ale velmi osobité. Tak by se stručně daly charakterizovat malé domácí spotřebiče, jedoucí na retro vlně 50. let. Jejich kompaktní vzhled, promyšlený do posledního šroubku, upoutá na první pohled všechny ctitele kvalitního designu. Změní atmosféru každé místnosti, do které je umístíte, na hravě barevnou, plnou oblých linií, čistých, leč smyslných křivek a hřejivých vzpomínek. Tyto oblé kompaktní přístroje jsou určeny nejen pro všechny, kteří jako šéfkuchař kralují své kuchyni, ale i pro ty, co chtějí třeba jen občas použít opravdu krásné a přitom vysoce funkční zařízení s excelentním výkonem po všech stránkách.

Módní elektro ikona

V roce 2012 se SMEG rozhodl etablovat i na trhu malých domácích spotřebičů. Společnost tedy oslovila dvojici z milánského studia deepdesign®, Matteo Bazzicalupa a Raffaellu Mangiarotti. Výsledek na sebe dal 2 roky čekat, ale stál za to. Kolekce malých domácích spotřebičů od doby svého uvedení na trh v roce 2014 sbírá jednu cenu za druhou. Tvarově vycházejí z roztomilého vintage designu 50. let, podobně jako veleúspěšné ledničky, ale přitom mají svůj vlastní, hravě elegantní styl. V roce 2017 na úspěšnou retro řadu navázala i barvami hýřící kolekce Sicily is my love, na jejímž barevném provedení se podepsalo excelentní návrhářské duo Dolce & Gabbana.

Vítejte ve světě SMEG

Generacemi prověřené know how, kreativita, styl, vášeň pro design a hrdost na vlastní zemi jsou základními stavebními kameny, na kterých stojí filozofie firmy SMEG. Jen tak se mohlo stát, že původně malý lokální podnik, po více než 70 letech poctivé práce, je dnes úspěšnou mezinárodní firmou s dceřinými společnostmi a zajištěnou distribucí na všech 5 kontinentech. Management pochází stále ze stejné rodiny, jejíž představitel v poválečných letech minulého století zahájil podnikání v oboru metalurgie a smaltování v městečku Guastalla v provinciii Emilia. Ostatně název firmy na tuto skutečnost odkazuje, je totiž akronymem slov Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla.  Více než 70 let spotřebiče Smeg okouzlují spotřebitele po celém světě svým střízlivě elegantním stylem, důrazem na moderní inovativní technologie a v neposlední řadě designem s propracovaným detailem, který je výsledkem spolupráce se světoznámými architekty a designery.

SMEG pro lepší kvalitu našeho života

Firma přijala již dávno za vlastní tyto tři základní atributy: ekologii, společenskou odpovědnost a trvalou udržitelnost.
Společnost Smeg navrhuje všechny své výrobky a spotřebiče, ať už se jedná o ty malé domácí nebo trouby, varné desky, myčky nádobí, pračky, sušičky, digestoře, dřezy nebo ledničky a mrazničky tak, aby byly nejen krásné a zároveň účelné, ale také co nejšetrnější k životnímu prostředí. Maximální pozornost je věnována použití materiálů jako je ocel, sklo, hliník a mosaz, které lze snadno recyklovat prostřednictvím pečlivého separovaného sběru. Společnost snížila v posledních 10 letech emise znečišťujících látek do ovzduší a výpustí o téměř 30 % a dosáhla výrazného, 40% snížení spotřebyvody, nutné pro výrobu. U spotřebičů a zařízení Smeg také nenajdete zbytečné obaly, navíc jsou maximálně využívány ty recyklovatelné. Doprava je volena alternativní v místech, kde to dopravní infrastruktura dané země umožňuje. Interní ekologické směrnice firmy Smeg jsou ještě přísnější než ty oficiální, a to přesto, že v mnohých případech znamenají zdražení výroby. U všech spotřebičů Smeg jsou ty nejlepší výkony doprovázeny nízkou spotřebou energie, se zvláštním zřetelem na maximální účinnost energetických tříd a přísné respektování udržení kvality prostředí, ve kterém my všichni žijeme. Zkrátka celý dodavatelský řetězec firmy se řídí ekologickými kritérii trvalé udržitelnosti a společenské odpovědnosti.

Technické specifikace:

 • Příkon: 1350 W
 • Napětí: 220-240 V
 • Frekvence: 50/60 Hz
 • Tlak: 15 bar
 • Nahřívaní vody: termoblok
 • Filtry: 3 druhy (1 nebo 2 šálky a kávový sáček)
 • Hmotnost: 5 kg
 • Tělo: nerez ocel a barvený plast
 • Základna: leštěný chrom
 • Odtoková a nahřívací mřížka: nerez ocel
 • Napěňovací tryska: pochromovaný zamak
 • Rozměry v x d x h: 149 x 330 x 303 mm
 • Délka přívodního kabelu: 1 m

Chcete mít ještě lahodnější kávu a také prodloužit svému novému přístroji život? Mrkněte se na filtrační systémy Brita, které snižují tvrdost vody, tím zamezují usazování vodního kamene a také zlepšují její chuť.

Pro pohodová snídaňová rána si ze stejné kolekce – Sicily is my love – můžete v Potten & Pannen-Staněk pořídit ještě  odšťavňovač – lis na citrusyrychlovarnou konvici a toaster na 2 nebo 4 plátky.

 

Soubory ke stažení

Název souboru Popis Velikost
Kávovar Smeg Dolce & Gabbana uživatelská příručka PDF dokument 8.2 MB

Podobné produkty Kávovar Smeg Dolce & Gabbana

Články o produktu