Světové značky Rosenthal, Sigg, LampeBerge s designem od Pasty Onera

Je nám ctí vám představit naší kolekci Pasta Oner Collection

Potten & Pannen – Staněk slaví 25. výročí od svého založení. K tomuto pro nás mimořádnému jubileu jsme po velkém úspěchu s naší kolekcí Pohlreich Selection vytvořili novou mladistvou a svěží Pasta Oner Collection, kterou tvoří limitované edice vybraných produktů v designu Pasty Onera.

Naším cílem je být originální, přinést pro vás nové, zajímavé návrhy a prosazovat české umění ve spojení se světovými značkami. Jsou to značky, které mají dlouhou historii spolupráce s předními umělci a designéry a bylo na čase, abychom je přesvědčili nechat zazářit i naše středoevropské umělecké cítění. Zároveň jsme chtěli získat jednotnou řadu produktů od vybraného umělce tak, aby se navzájem doplňovaly, a přitom si rozdílné povahy vás, našich zákazníků, v rámci této značky mohly najít ten správný artefakt pravé právě pro vás. Někomu se bude více hodit ikonická lahev na cesty a někomu spíše designérský servírovací talíř renomované německé porcelánky.

Pasta Oner se zakladateli Potten & Pannen – Staněk Milošem Staňkem a Pavlem Staňkem při tiskové konferenci ke slavnostnímu odhalení katalytické lampy Lampe Berger designované českým grafikem a výtvarníkem Pastou Onerem

Pasta Oner se zakladateli Potten & Pannen – Staněk Milošem Staňkem a Pavlem Staňkem při tiskové konferenci ke slavnostnímu odhalení katalytické lampy Lampe Berger designované českým grafikem a výtvarníkem Pastou Onerem

Pasta Oner je známý svým specifickým výtvarným projevem. Jeho práce jsou současné a zároveň provokativní. Zabývá se především street artem, malbou, ale i sochařskými instalacemi. Jeho tvorba je inspirovaná americkým komiksem a graffiti.

Prvním počinem v rámci Pasta Oner Collection je lahev Sigg, jejíž grafické zpracování umělec již navrhl a pro vás je v limitované edici 300 kusů k dispozici. Téměř nerozbitná a elegantní lahev, která je pro své ladné křivky součástí stálých sbírek v New Yorském Muzeu moderního Umění (MoMA) byla ideálním prvním „bílým plátnem“. Grafické zpracování „Siggovky“ Pastou Onerem má svébytný a svěží design, může se jím pyšnit každá s dobou jdoucí osobnost. Vzor, který je na lahvi vyobrazen ztělesňuje optimistický přístup a originalitu každého z nás a lahev, která je současně i uměleckým dílem bude skvělým společníkem na všech vašich cestách ať už do dálek nebo „jen“ do práce či školy. Pro značku Sigg je spolupráce s českým výtvarníkem prémierou.

Jako první z českých výtvarníků se Pasta Oner také chopil příležitosti vytvořit nový vzhled flakonu proslulých katalytických lamp Lampe Berger v limitované edici 200 kusů. Zařadil se tak do té nejskvělejší společnosti designérů, s nimiž tato francouzská společnost spolupracovala. Mezi nejvýznamnější patří například Emile Gallé, René Lalique nebo Sabino. Design lampy koresponduje s historií značky a také s produktem jako takovým. Víla v opojení vůně tančící se srnkami a balonky evokujícími volnost a svobodu zdobí transparentní skleněný flakon. Líbezná vůně, kterou lampa produkuje je naznačena na designu lampy.

Slavnostní odhalení katalytické lampy s designem od ...Pasty Onera. Zleva Pavel Staněk, spoluzakladatel a prezident společnosti Potten & Pannen - Staněk, Christine Chatelin za Lampe Berger Paris a přední český umělěc Pasta Oner.

V rámci Pasta Oner Collection pro vás chystáme další krásná překvapení ve spolupráci s legendární značkou Rosenthal, která již 130 let vytváří prémiový kvalitní porcelán a má za sebou velkou řadu spoluprací s předními designery a umělci jako byl například Salvador Dalí, Andy Warhol nebo Walter Gropius či Raymon Loewy.

Walter Gropius vytvořil pro Rosenthal legendární kolekce, které dodnes patří mezi bestsellery. Díky více jak dvě desetiletí trvající spolupráci Potten & Pannen – Staněk se značkou Rosenthal, mohly vzniknout produkty s jedinečným designem českého street artového umělce Pasta Onera. Produkty budou k dispozici již koncem roku 2017 těšíme se až vám tyto originální artefakty představíme v plné své kráse.

Kolekce vytvořené Waltrem Gropiem pro Rosenthal patří dodnes mezi nejžádanější.

Philip Rosenthal, zakladatel porcelánky Rosenthal s Andy Warholem.

V rámci našeho jubilea pro nás Pasta Oner také navrhl naše výroční logo, obálku našeho výročního magazínu a originální design papírových tašek, který pro vás může být malou ochutnávkou jedinečné Pasta Oner Collection.

Elegantní papírové nákupní tašky, navržené k našemu 25. výročí od Pasty Onera.

Na všech výlohách našich prodejen se můžete setkat s výročním logem navrženým Pastou Onerem.

Světové značky Rosenthal, Sigg, LampeBerge s designem od Pasty Onera

Související produkty

Akce -60%
Maison Berger Paris Design by Pasta Oner Potten & Pannen - Staněk
1 999,-
800,-

skladem