• Menu
EN
Pro špičkovou kuchyňskou výbavu Navštivte E-shop

Značka GreenPan

Mladá, původně belgická, společnost Greenpan zcela změnila trh s kuchyňským nádobím vynálezem nového typu nepřilnavého povrchu, který dostal název Thermolon. Jeho základem je přírodní keramická báze s vynikajícími antiadhezními vlastnostmi, zcela bez škodlivých látek typu polytetrafluoretylenu (PTFE). Minerální materiál, používaný při jeho vytváření, je velmi podobný tomu, z něhož se vyrábí sklo nebo keramika.

Odolává vyšším teplotám (prakticky až do 450 °C), neuvolňují se z něj žádné toxické výpary a nedochází k jeho mechanickému poškození, jako je vznik puchýřů nebo odlupování.

Díky vynikajícím antiadhezním vlastnostem povrchu Thermolon můžete při vaření využít jen minimální množství tuku, takže se vaše pokrmy stanou zdravějšími a kaloricky úspornějšími.

Další výhodou Thermolonu je až o 60 % nižší energetická náročnost při nanášení a výroba celkově výrazně šetrnější k životnímu prostředí.

O nesporných přednostech a vynikajících funkčních vlastnostech Thermolonu nejlépe svědčí fakt, že jej pro své produkty začali používat tak renomovaní výrobci kuchyňského nádobí, jakými jsou německý koncern Zwilling J.A. Henckels nebo francouzská rodinná firma Mauviel 1830.

Nádobí Greenpan

Společnost Greenpan nabízí vlastní produkci cenově dostupného kuchyňského nádobí s nepřilnavým povrchem Thermolon.

Výrobky Greenpan jsou vesměs odlévané z hliníku. Ten je totiž nejen jedním z nejlepších vodičů tepla, ale disponuje rovněž schopností do sebe tepelnou energii vstřebat a po určitou dobu ji dále rozvádět. K vaření tak můžete využít i nižší energetické stupně sporáků a uspořit tak značné množství elektřiny či plynu. Vybrané produktové řady Greenpan můžete použít i na indukčním sporáku.

Své hrnce a pánve Greenpan můžete doplnit univerzálními poklicemi z tvrzeného borosilikátového skla, kterým (jsou-li osazeny kovovou rukojetí) neublíží ani použití v troubě. Chcete-li své pánve Greenpan mít co nejdéle krásné a dokonale funkční, sáhněte po některém z doplňků – třeba po textilních proložkách pro skladování.

Proč zvolit Greenpan?

  • revoluční nepřilnavý povrch Thermolon
  • výroba bez PTFE na keramické bázi
  • kvalitní produkty za dostupné ceny
  • odolné hrnce a pánve odlévané z hliníku
  • energeticky úsporné vaření
  • komfortní vaření bez přichytávání surovin
  • možnost využití pouze minimálního množství tuku
  • výroba šetrná k životnímu prostředí