Předchozí produkt Villeroy & Boch Miss Desiree sklenice na červené víno, 0,24 l Následující produkt Villeroy & Boch Colourful Spring konvička na mléko, 0,28 l

Informace o produktu

Villeroy & Boch Miss Desiree sklenice na bilé víno, 0,19 l

Elegantní sklenice Miss Desiree je díky svému nadčasovému vzhledu vhodná na jakýkoliv prostřený stůl. Díky objemu 0,24 l a zaoblenému tělu sklenice se krásně rozvine chuť samotného červeného vína. Sklenice je vysoká 152 mm.

Miss Desiree

Sklenice Miss Desiree mají elegantní, nadčasový design, který je hojně zdoben reliéfem po obvodu celé sklenice. Kolekce křišťálového skla Miss Desiree se bude na stole vyjímat při slavnostních večeřích stejně jako při rodinném obědu.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7% netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

Výroba křišťálového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno strojovým lisováním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C a teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nalije do formy se vzorem, kovový píst pomocí tlaku vytvaruje sklo podle formy. Vnitřek sklenice je přeleštěn oranžovým a modrým plamenem, které sklenici vyleští a zjemní okraje, aby byly odolnější vůči praskání. Po dokončení leštění se sklenice přesune do chladící pece, po vychladnutí je výrobek hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Miss Desiree sklenice na bílé víno, 0,19 l

Články o produktu