Informace o produktu

Villeroy & Boch Entree sklenice na vodu, 0,48 l

 

Elegantní nadčasový design křišťálových sklenic Villeroy & Boch činí tuto kolekci vhodnou pro každou příležitost. Svůj nápoj si v ní vychutnáte, ať už to bude opravdu jen čirá voda, smoothie, domácí limonáda, minerálka či jiný nealko drink. Do sklenice se vejde 480 ml nápoje, je vysoká 110 mm.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7 % netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

Výroba křišťálového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno strojovým lisováním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C a teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nalije do formy se vzorem, kovový píst pomocí tlaku vytvaruje sklo podle formy. Vnitřek sklenice je přeleštěn oranžovým a modrým plamenem, které sklenici vyleští a zjemní okraje, aby byly odolnější vůči praskání. Po dokončení leštění se sklenice přesune do chladící pece, po vychladnutí je výrobek hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Entree sklenice na vodu, 0,48 l

Villeroy & Boch Entree sada sklenic na vodu, 0,62 l, 4 ks Villeroy & Boch
740,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů

Villeroy & Boch Entree sada sklenice na vodu, 0,57 l, 4 ks Villeroy & Boch
740,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů

Villeroy & Boch Entree sada sklenic na bílé víno, 4 ks Villeroy & Boch
890,-

Vyprodáno Dodání 2 - 4 týdnů