Informace o produktu

Villeroy & Boch  Charleston sklenice na bílé víno, 0,27 l

Křišťálová sklenice na červené víno Charleston je díky svému stabilnímu provedení a zároveň starosvětskému vzhledu vhodná na svátečně prostřený stůl, na chatu i do zahrady. Díky objemu 0,33 l a robustně zaobleným ploškám na stěnách sklenice se krásně rozvine chuť a vynikne barva samotného červeného vína. Sklenice je vysoká 156 mm.

Kolekce Charleston od Villeroy & Boch

Starosvětské sklenice z křišťálového skla Charleston perfektně ladí ze všemi kolekcemi porcelánu Villeroy & Boch ve stylu Country, zejména pak s kolekcemi Old Luxembourg, New Cottage Basic nebo Petite Fleur. Jsou nostalgicky elegantní, odkazují tvarem do časů našich babiček a rozhodně obstojí i při slavnostních příležitostech. Díky svému tvaru jsou stabilní, velmi dobře se hodí například na zahradní party. Jejich povrch navíc krásně odráží světlo.

Křišťálové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý křišťál, též známý jako křišťálové sklo, se vyznačuje vysokou průzračností s jemně modrým odstínem. Intenzita samotné průzračnosti se odvíjí od podílu kovových oxidů, čím je vyšší, tím je sklo průhlednější a má vyšší lesk. V bezolovnatém křišťálu najdeme podíl 1–­7 % netoxických oxidů kovu, jako je oxid barnatý nebo oxid zinečnatý. Celkové složení směsi křemenného písku, sody, uhličitanu draselného, vápence a oxidů kovu umožňuje skleněným produktům vyšší odolnost vůči popraskání. Proto se nebojte mýt nádobí v myčce.

  • Sklo je vysoce odolné vůči popraskání v myčce
  • Netoxické oxidy kovů dodávají průzračnost a lesk
  • Bez zeleného zabarvení, typického pro olovnaté sklo
  • Vhodné do myčky nádobí
  • Každý výrobek je pečlivě kontrolován ve všech fázích výroby

Výroba křišťálového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyráběno strojovým lisováním, při kterém se suroviny roztaví v peci při teplotě 1500 °C. Roztavené sklo se nechá stát při 1200 °C a zpracovává se při teplotě 1050 °C a teplota nesmí klesnout pod 700 °C. Připravená tavenina se nalije do formy se vzorem, kovový píst pomocí tlaku vytvaruje sklo podle formy. Vnitřek sklenice je přeleštěn oranžovým a modrým plamenem, které sklenici vyleští a zjemní okraje, aby byly odolnější vůči praskání. Po dokončení leštění se sklenice přesune do chladící pece, po vychladnutí je výrobek hotový.

Články o produktu

IMPERIAL SOUR

IMPERIAL SOUR

Buďte na vaši příští domácí party originální a udělejte všem skvělý alkoholický drink za použití Kusmi Tea čaje